Laureaci Nagród Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców

2004 - 2018

2004

  • Wojciech Kuczok - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury
  • Marcin Dylla - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Marek Rachoń - za znaczące osiągnięcia w dziedzinie teatru

2005

  • Ewa Kutynia - Lipińska - za znaczące osiągnięcia aktorskie
  • Piotr Banasik - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Sławomir Rumiak - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fotografii

2006

  • Katarzyna Aleksander Kmieć - za znaczące osiągnięcia w dziedzinie choreografii,
  • Radosław Kobierski - za sukcesy w dziedzinie literatury,
  • Adam Krzeszowiec - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki

2007

  • Aleksander Gabryś - za osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Michał Minor - za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Radosław Markiewicz - za osiągnięcia w dziedzinie filmu

2008

  • Tomasz Woźniczka - za osiągnięcia w dziedzinie sztuki operatorskiej
  • Jacek Sztuka - za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Marzena Pieńkowska - za osiągnięcia w dziedzinie literatury

2009

  • Jakub Lewandowski - za osiągnięcia w dziedzinie baletu i aktorstwa
  • Krzysztof Niedźwiecki - za osiągnięcia w dziedzinie muzyki rozrywkowej
  • Maciej Wizner - za osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa

2010

  • Agnieszka Radzikowska - za osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa
  • Grzegorz A. Hańderek - za osiągnięcia w dziedzinie grafiki
  • Paweł Pietruszewski - za osiągnięcia w dziedzinie muzyki

2011

  • Marcin Białas - za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Marek Kołbuk - za osiągnięcia w dziedzinie teatru
  • Mikołaj Pospieszalski - za osiągnięcia w dziedzinie muzyki

2012

  • Bartłomiej Błaszczyński - za osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa
  • Kamil Guzy - za osiągnięcia w dziedzinie tańca i teatru
  • Jan Raspazjan - za osiągnięcia w dziedzinie muralu

2013

  • Bartosz Kokosiński - za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Patrycja Słomczyńska - za osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Szczepan Twardoch - za osiągnięcia w dziedzinie literatury

2014

  • Dariusz Chojnacki - za osiągnięcia w dziedzinie teatru
  • Tomasz Kowalski - za osiągnięcia w dziedzinie teatru i muzyki
  • Zofia Oslislo-Piekarska - za osiągnięcia w dziedzinie plastyki

2015

  • Przemysław Ficek – multiinstrumentalista, współzałożyciel i kierownik muzyczny kapel ludowych z regionu Beskidu Żywieckiego
  • Ewa Odyjas – architekt i urbanistka
  • Edyta Ostojak – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu

2016

  • Martyna Biłogan - za osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Szymon Kobylarz - za osiągnięcia w dziedzinie plastyki
  • Jan P. Matuszyński - za osiągnięcia w dziedzinie filmu

2017

  • Anna Cieplak
  • Brygida Sordyl
  • Mateusz Znaniecki

2018

  • Justyna Kędzia za osiągnięcia w dziedzinie poezji
  • Miłosz Borycki za osiągnięcia w dziedzinie muzyki
  • Dagmara Walkowicz-Goleśny za osiągnięcia w dziedzinie scenografii, kostiumografii i malarstwa