Benefis UŚ w Kinoteatrze Rialto

fot. BP Witold Trólka fot. BP Witold Trólka
Uniwersytet Śląski świętuje 50. urodziny

Na scenie Rialta wystąpili rektorzy śląskiej Alma Mater oraz absolwenci, którzy dzielili się wspomnieniami o uczelni, życiu studenckim oraz nauce. Nastrój budowało zaimprowizowane studio legendarnego Radia Egida. Spotkanie prowadził red. Marek Czyż. Na scenie wystąpiła grupa Mumio. W benefisie wziął udział marszałek Wojciech Saługa.

Uniwersytet Śląski powstał 8 czerwca 1968 roku jako dziewiąty uniwersytet w Polsce. 1 października 1968 roku w Hali Parkowej w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja  I roku akademickiego w Alma Mater Silesiensis.

Dzisiejszy Uniwersytet Śląski to w pełni autonomiczna szkoła wyższa kształcąca prawie 25 tys. studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i doktorantów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na 12 wydziałach: Artystycznym; Biologii i Ochrony Środowiska; Etnologii i Nauk o Edukacji; Filologicznym; Informatyki i Nauki o Materiałach; Matematyki, Fizyki i Chemii; Nauk o Ziemi; Nauk Społecznych; Pedagogiki i Psychologii; Prawa i Administracji; Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego; Teologicznym oraz w międzywydziałowych i ogólnouczelnianych jednostkach naukowo-dydaktycznych i edukacyjnych – przykładem jest Centrum Kształcenia Ustawicznego, które prowadzi: Uniwersytet Śląski Dzieci, Uniwersytet Śląski Młodzieży, Uniwersytet Śląski Maturzystów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe, program Executive MBA oraz kursy i szkolenia. Uniwersytet zatrudnia blisko 3,4 tys. pracowników, w tym 2 tys. nauczycieli akademickich.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie fot. BP Witold Trólka