Fabryka projektów

fot. ProSilesia fot. ProSilesia
Śląskie przekazało Małopolsce prezydencję w Domu Polski Południowej w Brukseli

Koordynacja działań w Domu Polski Południowej w Brukseli trwa rok i ma charakter rotacyjny. W tym roku oficjalne przekazanie prezydencji z rąk Województwa Śląskiego na ręce Województwa Małopolskiego miało miejsce 6 lutego w Cinéma Galeries i wzięli w nim udział m.in. wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz oraz wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek.

Przejmujący prezydencję wicemarszałek Urynowicz podkreślił, że chciałby, aby w 2019 roku Dom Polski Południowej był swego rodzaju ,,fabryką” projektów na rzecz m.in. środowiska, infrastruktury komunalnej na skalę regionalną, a zarazem wzmacniał markę Polski Południowej za granicą. Wieczór uświetnił pokaz filmu ,,Bogowie” (reż. Łukasz Palkowski, 2014) oraz rozmowa z jednym z jego bohaterów – prof. Andrzejem Bochenkiem – bliskim współpracownikiem prof. Z. Religi.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
fot. ProSilesia fot. ProSilesia fot. ProSilesia
Tagi: