Nagrody w dziedzinie sportu - 2012

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego
za wybitne osiągniecia sportowe zawodników w 2011 roku

L.P. IMIĘ I NAZWISKO DYSCYPLINA / KATEGORIA WIEKOWA KLUB OSIĄGNIĘCIA Trener
1 Arkadiusz Szeja zapasy / junior GKS "Piast" Wola 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Paweł Ciemierz
2 Justyna Ratyńska zapasy / juniorka LKS "Dąb" Brzeźnica 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Krzysztof Ołenczyn
3 Paula Wyczechowska łucznictwo / juniorka LKS "Łucznik" Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Jan Lach
4 Sara Jezierzańska zapasy / juniorka LKS "Dąb" Brzeźnica 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Krzysztof Ołenczyn
5 Eugenia Bujak kolarstwo / młodzieżowiec GK Zagłębie Sosnowiec 3 miejsce w Mistrzostwach Europy młodzieżowców Miłosz Bujak
6 Bartłomiej Wawak kolarstwo / junior JBG-2 Professional MTB Team 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Marek Galiński
7 Paulina Lewandowska tenis / juniorka Górnik Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Dariusz Łukaszewski
8 Dajana Jastrzębska tenis stołowy / junior WSSiRN "START" Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach Europy seniorów Krzysztof Malcherek
9 Kamil Gołkowski lekka atletyka / junior TL "Pogoń" Ruda Śląska 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Czesław Jonda
10 Angelika Stępień lekka atletyka / juniorka TL "Pogoń" Ruda Śląska 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Piotr Prencel
11 Magdalena Gorzkowska lekka atletyka / juniorka MKS-MOSM Bytom 2 miejsce w Mistrzostwach Europy juniorów Jan Widera
12 Dawid Tomala lekka atletyka / młodzieżowiec KS AZS AWF Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach Europy młodzieżowców Grzegorz Tomala
13 Michał Pietrzak lekka atletyka / młodzieżowiec KS AZS AWF Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach Europy młodzieżowców Janusz Iskra
14 Agata Jelonkiewicz lekka atletyka / juniorka MKS-MOS Płomień Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Czesław Cybulski
15 Krzysztof Brzozowski lekka atletyka / junior MKS-MOS Płomień Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Europy juniorów Andrzej Kurdziel
16 Justyna Święty lekka atletyka / juniorka MKS-SMS Victoria Racibórz 2 miejsce w Mistrzostwach Europy juniorek Kazimierz Stępień
17 Mirosław Madzia lekka atletyka / senior ISSiR Start Wisła 2 miejsce w Mistrzostwach Świata seniorów Jarosław Sobczyk
18 Janusz Wojnarowicz judo / senior GKS Czarni Bytom 3 miejsce w Mistrzostwach Europy seniorów Marian Tałaj
19 Patryk Czakon biathlon / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Kinga Goraj
20 Natalia Leśniak łucznictwo / juniorka lks Łucznik Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Jan Lach
21 Adam Pawłowski boks / junior KS IMEX Jastrzębie 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Andrzej Porębski, Jarosław Pietrzyk
22 Krzysztof Tokarski pływanie / junior Victoria Racibórz 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Maria Gawliczek
23 Karolina Hamer pływanie / senior WSSiRN "START" Katowice 2 miejsce na Mistrzostwach Europy seniorów Mirosław Jakubczyk
24 Katarzyna Pawlik pływanie / senior WSSiRN "START" Katowice 2 miejsce na Mistrzostwach Europy seniorów Grażyna Błaszczak
25 Adrian Kisiel pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Przemysław Ptaszyński
26 Grzegorz Kłos pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Sławomir Pąchalski, Michał Skóra
27 Jakub Świerczyński pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Sławomir Pąchalski, Michał Skóra
28 Kacper Klich pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Piotr Albiński
29 Łukasz Kudła pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Sławomir Pąchalski, Leokadia Poradzisz
30 Michał Poprawa pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 3 miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów Przemysław Ptaszyński
31 Patryk Nowak pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Sławomir Pąchalski, Michał Skóra
32 Mikołaj Machnik pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Piotr Generalczyk
33 Wojciech Kaczmarek pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Sławomir Pąchalski, Michał Skóra
34 Szymon Warwas pływanie / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Sławomir Pąchalski, Michał Skóra
35 Paulina Klimas pływanie / juniorka KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Sławomir Formas
36 Bartosz Łosiak siatkówka plażowa / młodzieżowiec KS Jastrzębie Borynia 2 miejsce w Mistrzostwach Świata młodzieżowców Bogdan Szczebak
37 Piotr Kantor siatkówka plażowa / młodzieżowiec MKS Dąbrowa Górnicza 2 miejsce w Mistrzostwach Świata młodzieżowców Grzegorz Balcerek
38 Marta Puda szermierka / młodziezowiec TMS Zagłębie Sosnowiec 3 miejsce w Mistrzostwach Europy młodzieżowców Krzysztof Wątor
39 Maciej Regulewski szermierka / młodziezowiec TMS Zagłębie Sosnowiec 3 miejsce w Mistrzostwach Europy młodzieżowców Leszek Chłosta
40 Damian Skubiszewski szermierka / młodziezowiec TMS Zagłębie Sosnowiec 3 miejsce w Mistrzostwach Europy młodzieżowców Andrzej Bil
41 Przemysław Piński szermierka / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Krzysztof Koniusz
42 Bartosz Koniusz szermierka / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Krzysztof Koniusz
43 Piotr Koniusz szermierka / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Krzysztof Koniusz
44 Tomasz Pytel szermierka / junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Ryszard Czaja
45 Dominika Mosler szermierka / juniorka KS AZS AWF Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach Europy młodzieżowców Piotr Bortel
46 Magdalena Pasternak szermierka / młodziezowiec KS AZS AWF Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów Krzysztof Brol, Ryszard Czaja
47 Angelika Wątor szermierka / juniorka TMS Zagłębie Sosnowiec 2 miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów Krzysztof Wątor
48 Karolina Walczak szermierka / juniorka TMS Zagłębie Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Dawid Adamowski
49 Kinga Dróżdż szermierka / juniorka TMS Zagłębie Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Krzysztof Wątor
50 Paweł Zarzecki łucznictwo / junior LKS Łucznik Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Jan Lach
51 Bartłomiej Lach łucznictwo / junior LKS Łucznik Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Jan Lach
52 Maciej Szemik łucznictwo / junior LKS Łucznik Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Jan Lach
53 Kamil Zwardoń łucznictwo / junior LKS Łucznik Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Jan Lach
54 Martyna Kamińska skoki do wody / juniorka Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Mariusz Kolanus
55 Sara Reczulska skoki do wody / juniorka Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Mariusz Kolanus
56 Magdalena Wróbel skoki do wody / juniorka Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Mariusz Kolanus
57 Szymon Wąsowicz skoki do wody / junior Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów Mariusz Kolanus
58 Karolina Pustelnik skoki do wody / juniorka MKS "Pałac Młodzieży" Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Mirosława Gruszka
59 Marlena Wejnerowska łucznistwo / juniorka LKS "Łucznik" Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek Jan Lach
60 Laura Grzyb boks / juniorka BKS "IMEX" Jastrzębie 2 miejsce w Mistrzostwach Europy juniorek Andrzej Porębski, Jarosław Pietrzyk
61 Sandra Brodacka boks / juniorka GUKS "Carbo" Gliwice 2 miejsce w Mistrzostwach Europy juniorek Ireneusz Przywara, Henryk Wilk