Nagrody w dziedzinie sportu - 2016

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągniecia sportowe zawodników w 2016 roku:
  1. Patryk Cebo piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  2. Radosław Paczyna piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  3. Jan Radwański piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  4. Jakub Struzik piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  5. Adrian Moś piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  6. Jakub Kawka piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  7. Szymon Kawka piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  8. Bolesław Szołtysik piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  9. Mateusz Bomba piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  10. Bartłomiej Mroczek piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  11. Adrian Kobyłecki piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  12. Jakub Siebler piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  13. Michał Wiśniowski piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  14. Mikołaj Nowak piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  15. Miłosz Chudy piłka wodna/junior WTS "Polonia" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  16. Jakub Musialik hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  17. Maciej Oleksy hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  18. Oleksii Stupnytskyi hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  19. Kamil Pędraś hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  20. Wojciech Pasek hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  21. Aleksander Gniewek hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  22. Damian Rabenda hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  23. Patryk Jarosz hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  24. Damian Janus hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  25. Marcin Horzelski hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  26. Damian Woźniak hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  27. Patryk Sikora hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  28. Filip Gzik hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  29. Jakub Grędel hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  30. Paweł Goździewicz hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  31. Kamil Sikora hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  32. Michał Bernacki hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  33. Kacper Bartnik hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  34. Michał Czernik hokej na lodzie/junior UKS "Zagłębie" Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  35. Janusz Rokicki lekkoatletyka/senior Integracyjny KS Cieszyn 2 miejsce w Igrzyska Olimpijskich Rio de Janeiro
  36. Konrad Stych curling/junior KS Warszowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  37. Krzysztof Świątek curling/junior KS Warszowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  38. Adam Pauszek curling/junior KS Warszowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  39. Radosław Pisarek curling/junior KS Warszowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  40. Julia Malinowska curling/junior KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  41. Marta Pluta curling/junior KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  42. Joanna Benet curling/junior KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  43. Ewa Stych curling/junior KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  44. Mariusz Prudel siatkówka plażowa/senior TS "Voley" Rybnik 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów
  45. Dawid Woch piłka siatkowa/junior MKS Będzin S.A. 1 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów
  46. Justyna Kaczkowska kolarstwo/modzieżowiec UKKS Imielin Team Imielin 2 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów
  47. Piotr Kuczera judo/młodzieżowiec KS "Kejza Team" Rybnik 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów
  48. Julia Kowalczyk judo/junior KS "Polonia" Rybnik 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów
  49. Patryk Łoziak judo/junior GKS "Czarni" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  50. Kacper Szczurowski judo/junior KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  51. Paweł Wawrzyczek judo/junior KS AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  52. Rafał Wit podnoszenie ciężarów/ junior WSSiRN "Start" Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  53. Patryk Szlama szermierka/junior GKS "Piast" Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  54. Bartosz Staszulonek szermierka/junior GKS "Piast" Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  55. Marcin Nikiel szermierka/junior GKS "Piast" Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  56. Damian Michalak szermierka/junior GKS "Piast" Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  57. Anna Mroszczak szermierka/junior RMKS Rybnik 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  58. Zuzanna Cieślar szermierka/junior młodszy Zagłebiowski Klub Szermierczy Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  59. Karolina Cieślar szermierka/junior Zagłebiowski Klub Szermierczy Sosnowiec 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów
  60. Julia Dobińska szermierka/junior Zagłebiowski Klub Szermierczy Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  61. Emilia Popczyk szermierka/junior Zagłebiowski Klub Szermierczy Sosnowiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  62. Mateusz Antkiewicz szermieka/młodzieżowiec KS AZS AWF Katowice 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców
  63. Martyna Swatowska szermieka/młodzieżowiec KS AZS AWF Katowice 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców
  64. Dawid Żebrowski lekkoatletyka/junior MKS-SMS "Victoria" Racibórz 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  65. Michał Pietrzak lekkoatletyka/senior KS AZS AWF Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów
  66. Monika Szczęsna lekkoatletyka/senior KS AZS AWF Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach świata Seniorów
  67. Magdalena Gorzkowska lekkoatletyka/senior TS AKS Chorzów 2 miejsce w Mistrzostwach świata Seniorów
  68. Justyna Święty lekkoatletyka/senior KS AZS AWF Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach świata Seniorów
  69. Sylwia Zyzańska łucznictwo/junior LKS "Łucznik" Żywiec 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów
  70. Paulina Lach łucznictwo/junior LKS "Łucznik" Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  71. Paulina Adamczyk łucznictwo/junior LKS "Łucznik" Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  72. Zuzanna Grzymek łucznictwo/junior LKS "Łucznik" Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  73. Kacper Garnczarek gimnastyka sportowa/junior MKS "Pałac Młodzieży" Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  74. Patrycja Dronia gimnastyka sportowa/junior MKS "Pałac Młodzieży" Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  75. Oliwia Łuka gimnastyka sportowa/junior KS "Iskra" Zabrze 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  76. Filip Smol strzelectwo sportowe/junior KSS "Piast" Bieruń 2 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów
  77. Katarzyna Bujko boks/junior BKS "Jastrzębie" Jastrzębie-Zdrój 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  78. Agata Warło narciarstwo/junior NKS "Trójwieś Beskidzka" Istebna 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  79. Piotr Habdas narciarstwo/junior KS "Beskidy" Bielsko-Biała 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  80. Katarzyna Wąsek narciarstwo/junior SRS "Czantoria" Ustroń 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  81. Dominik Bury narciarstwo/junior MKS Istebna 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów