Palenie tytoniu a zachorowania na nowotwory

fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach zorganizował konferencję dotyczącą destrukcyjnego dla ludzkiego zdrowia nawyku palenia papierosów

Konferencja pt. „Palący problem. Palenie tytoniu a zachorowania na nowotwory” skierowana była do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych woj. śląskiego realizujących Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” oraz Program „Wybierz życie – Pierwszy krok”, a także do koordynatorów powiatowych programów oraz wszystkich zainteresowanych.

„Niestety, ciągle borykamy się z problemem palenia i jego niekorzystnym wpływem na zdrowie. Niby jest pora na niepalenie. Ale dalej nie brakuje zwłaszcza młodych ludzi, którzy sięgając po papierosa, chcą pokazać, że są już dorośli, że się tak lepiej prezentują. Może tak reagują na stres. Niepokojąca jest również moda na e-papierosy, których nikt jeszcze nie zbadał, jaki mają wpływ na zdrowie. Wypowiedzi ekspertów są bardzo negatywne” – zwróciła się na początku konferencji do zebranych Barbara Daniel, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UMWS.

W programie znalazł się m.in. wykład dra hab. n. med. Bogdana Michalskiego, ginekologa i onkologa ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a także prezentacja dra n. med. Piotra Wojcieszka, onkologa z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach.

Konferencję zorganizowano w ramach „Programu Profilaktyki Chorób Płuc w Województwie Śląskim na lata 2015-2020”.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak
Tagi: