Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski               
im. Krystyny Bochenek

Cztery filary umocnią prestiż konkursu

Zakończono III edycję konkursu

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników podpisano Porozumienie pomiędzy Województwem Śląskim, Uniwersytetem Śląskim, Teatrem Śląskim oraz Fundacją im. Krystyny Bochenek, która od następnej, czyli IV edycji Konkursu będzie zajmowała się jego prowadzeniem.

„Cztery instytucje zgodziły się wziąć na siebie trud prowadzenia konkursu. Każdy z nas, prócz przypisanych mu powinności organizacyjnych, w równym stopniu zobowiązany jest do jego promowania. Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu tak silnych partnerów konkurs zyska na mocy i z roku na rok jego prestiż będzie wzrastał” – mówił marszałek Mirosław Sekuła.

„Chcemy, by konkurs zdecydowanie wyszedł poza województwo i stał się w dogłębnym tego słowa znaczeniu konkursem ogólnopolskim. Coraz większa liczba prac zgłaszanych z całej Polski świadczy o tym, że tak właśnie się dzieje i to bardzo cieszy” – powiedziała podczas uroczystości prof. Krystyna Doktorowicz.

Porozumienie podpisali: w imieniu Województwa Śląskiego marszałek Mirosław Sekuła, w imieniu Fundacji Magdalena Bochenek-Kępa, w imieniu Teatru Śląskiego dyrektor Robert Talarczyk, w imieniu Uniwersytetu Śląskiego prorektor ds. kształcenia i studentów prof. UŚ Ryszard Koziołek. Fundacja będzie odpowiedzialna m.in. za powoływanie Kapituły Konkursu oraz ustalanie regulaminu Konkursu i prac Kapituły.

Na mocy porozumienia Województwo Śląskie, jak dotąd, zapewni środki finansowe na organizację konkursu, Uniwersytet Śląski zajmie się prowadzeniem sekretariatu i obsługą posiedzeń Kapituły, a Teatr Śląski zadba o coroczną organizację gali wręczania nagród. Każdy z sygnatariuszy zobowiązany jest do promowania idei konkursu.

2014-04-12