Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2010/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Budowa krytej pływalni Olimpijczyk
Gliwice
ul. Oriona

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Grzegorz Sowiński Ul. Chudoby 6/2 Gliwice 100 322314944 gsow@wp.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Miasto Gliwice Ul. Zwycięstwa 21 Sylwia Banaszewska Wydział Kultury i Promocji Miasta UM w Gliwicach 32 2385443 promocja@um.gliwice.pl

O projekcie

Kryty basen sportowy o wym. niecki 50x25m przeznaczony m.in. do rozgrywania zawodów sportowych o randze mistrzowskiej na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. Obiekt posiada atest Polskiego Związku Pływackiego.

W głównym holu basenu znajdują się panoramiczne przeszklenia, umożliwiające widzom obserwowanie wnętrza pływalni. Nieckę basenową można podzielić na dwa krótkie, 25-metrowe baseny, za pomocą specjalnego pomostu. Z myślą o nauce pływania istnieje możliwość spłycenia dna niecki wzdłuż jednego z torów. Obiekt jest wyposażony w elektroniczny system pomiaru czasu, odpowiednie nagłośnienie, kabinę komentatorską, tablice do prezentacji wyników i diodowy ekran do wyświetlania obrazów. Posiada trybunę dla 700 widzów i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku urządzono salkę sportową, siłownię, dwie sauny, a na zewnątrz – wielofunkcyjne boisko sportowe. Zadbano o odpowiednie zaplecze techniczne i sanitarne. Jest również sala konferencyjna i punkty gastronomiczne.

 

Galeria zdjęć

Załączniki do pobrania

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone