Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2010/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Osiedle mieszkaniowe przy ulicach Dębowej i Sportowej w Katowicach
Katowice
ul. Dębowa 24,26 ; ul. Sportowa 27

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Jan Pallado ul. Noskowskiego 6 40-697 Katowice 50 601-533-611 projekty@bpa.katowice.pl
2. Aleksander Skupin ul. Noskowskiego 6 40-697 Katowice 50 601-719-408 projekty@bpa.katowice.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. ul. Krasińskiego 14 40-019 Katowice Andrzej Groner (32) 253-77-85
2. Biuro Projektów Architektonicznych Sp. z o.o. ul. Noskowskiego 6 40-697 Katowice Jan Pallado Aleksander Skupin (32) 252-16-23

O projekcie

Osiedle mieszkaniowe przy ulicach Dębowej i Sportowej, zlokalizowane jest w zachodniej części Katowic, w dzielnicy Dąb-Wełnowiec, na terenie o pow. 0,78 ha. Celem projektu było znalezienie optymalnego sposobu wykorzystania terenu pod zabudowę mieszkalną i mieszkalno – usługową, z komunalnymi mieszkaniami czynszowymi.

Projekt wybrano do realizacji w drodze przetargu publicznego na zaprojektowanie i realizację osiedla w maju 2008 roku, na podstawie koncepcji architektów Jana Pallado i Aleksandra Skupina.

Osiedle składa się z budynku mieszkalno-usługowego usytuowanego wzdłuż ulicy Dębowej oraz budynku mieszkalnego tworzącego drugą linię zabudowy.

W narożniku budynku mieszkalno-usługowego zaprojektowano mieszkania dwupoziomowe, przeznaczone dla rodzin wielodzietnych. Mieszczą się one w wypiętrzeniu bryły będącej optyczną przeciwwagą  dla poddasza kamienicy położonej u zbiegu ulicy Dębowej i Sportowej.

Wszystkie mieszkania usytuowane na parterze mają powiązania z ogródkami przydomowymi, co aktywizuje mieszkańców do zagospodarowania przedpola budynku.

Zabudowa osiedla stanowi uzupełnienie tkanki miejskiej w rejonie ulicy Dębowej. Wprowadza w pierzeję ulicy nowoczesną bryłę, kontynuuje zarazem linię istniejącej zabudowy, jej skalę, koloryt i rytm a także jej mieszkalno-usługową funkcję. Wewnątrz wykreowano miejską przestrzeń mieszkalną o walorach przestrzennych charakterystycznych dla zabudowy osiedlowej.

Współczesny charakter zabudowy jest podkreślony poprzez swobodny układ okien oraz kolorowego tynku z elementami  plastycznymi.

 

Osiedle  jest komunalne, zarządzane przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Galeria zdjęć

Załączniki do pobrania

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone