Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2011/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Budowa wielofunkcyjnej hali sportowej Na Skarpie w Bytomiu
Bytom
ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 5a

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. mgr inż. arch. Zbigniew Maćków ul. Podwale 61/1, 50-010 Wrocław 100 71 377 00 77 mackow@mackow.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Gmina Bytom ul. Parkowa 2, 41-902 Bytom Jacek Koj um@um.bytom.pl
2. 'Maćków' Pracownia Projektowa sp. z o.o. ul. Podwale 61/1, 50-010 Wrocław Zbigniew Maćków 71 377 00 77

O projekcie

Podstawowym celem budowy wielofunkcyjnej hali sportowej „Na Skarpie” było rozwijanie kultury fizycznej społeczeństwa. Realizacja miała przyczynić się także do zmiany zachowań społecznych poprzez wprowadzenie nowych funkcji: zdrowotnej oraz rekreacyjnej. W konsekwencji budowa hali miała na celu poprawę wizerunku miasta Bytomia jako ośrodka kultury i edukacji sportowej. Poza tym hala „Na Skarpie” zapewnia możliwość użytkowania sali przez osoby niepełnosprawne zarówno w części sportowej, jak i widowiskowej. Wyposażona jest również w pomieszczenia i urządzenia pozwalające na organizację imprez masowych i zawodów sportowych. Hala „Na Skarpie” jest 3 kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni 5726,2 m2 i wysokości 16 m.
W nowoczesnej hali sportowej znajdują się: boisko sportowe o wymiarach 44m x 24m do prowadzenia rozgrywek w takich dyscyplinach jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna halowa; trybuny mieszczące ok. 1000 widzów; szatnie i umywalnie dla hali; pomieszczenie ścianki wspinaczkowej wraz z zapleczem (ścianka o wymiarach: wysokość 14,5m, szerokość podstawy 30m, wysięg przewieszenia 7,5m; równocześnie można użytkować 16 dróg wspinaczkowych; w obrębie ściany jednocześnie może przebywać 35 osób); sala kondycyjna o pow. 120m2; sauna sucha; pomieszczenia biurowe, techniczne, gospodarcze i higieniczno-sanitarne na trzech kondygnacjach;
W ramach zagospodarowania terenu wykonano: elementy małej architektury, tereny zielone, 83 miejsca parkingowe oraz drogi dojazdowe.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone