Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2011/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Baza okołoturystyczna w Wieprzu, gmina Radziechowy-Wieprz
Radziechowy-Wieprz
Wieprz, ul. Nad Sołą, 34-382 Bystra

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Studio Projektowe Urszula Łodzińska Ul. Wodna 20, 34-300 Żywiec 50 602-770-020 urszulalodzinska@gmail.com
2. RM PROJEKT Pracownia Architektoniczna Rafał Mirek Tokarnia 427, 32-436 Tokarnia 50 693-398-272 ramirek@gmail.com

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Gmina Radziechowy-Wieprz Wieprz 700, 34-381 Radziechowy Grzegorz Figura ug@radziechowy-wieprz.pl

O projekcie

Przedmiotowa baza okołoturystyczna obejmuje przestrzeń 12642,81m2 i tworzy ją: kort tenisowy o nawierzchni z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, wiata grillowa z wyposażeniem, dwa boiska do boules, dwa boiska do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, szachy polowe o nawierzchni z kostki brukowej, zaplecze sanitarno-magazynowe, sześć miejsc parkingowych, zagospodarowanie terenu trawnikami, ławki, kosze na śmieci, latarnie i ogrodzenie oraz scena przenośna. Zrealizowana została w ramach projektu "Budowa, przebudowa i remont infrastruktury okołoturystycznej w gminie Radziechowy-Wieprz". Projekt zrealizowany został w 2010r w części ze środków własnych gminy oraz ze środków otrzymanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, poddziałanie 3.2.2 (infrastruktura okołoturystyczna/podmioty publiczne).
Głównymi celami inwestycji są: stworzenie uwarunkowań sprzyjających wzrostowi konkurencyjności turystycznej regionu i umożliwienie aktywnego spędzania wolnego czasu mieszkańcom gminy.
Inwestycja w sposób znaczący poprawiła przestrzeń publiczną wsi poprzez znakomite rozwiązania architektoniczne. Stała się centrum spotkań mieszkańców z każdej kategorii wiekowej, ponieważ zaproponowane przez projektanta rozwiązania umożliwiają aktywne spędzanie wolnego czasu mieszkańcom i turystom w każdej kategorii wiekowej.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone