Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2011/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Budowa Ośrodka Zdrowia i Ośrodka Pomocy Społecznej w Gierałtowicach
Gierałtowice
44-186 Gierałtowice, ul. Powstańców Śl. 1

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Barbara Grąbczewska OVO Grabczewscy Architekci 40-737 Katowice, ul. Małopolska 2/4 50 515719133 ovo_grabczewscy@wp.pl
2. Oskar Grabczewski OVO Grabczewscy Architekci 40-737 Katowice, ul. Małopolska 2/4 50 605830746 ovo_grabczewscy@wp.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Gmina Gierałtowice 44-186 Gierałtowice, ul. Ks. Roboty 48 Joachim Bargiel wojt@gieraltowice.pl

O projekcie

Głównym celem Inwestora było zrealizowanie obiektu pełniącego jednocześnie funkcję Ośrodka Zdrowia dla mieszkańców sołectwa Gierałtowice oraz Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Centrum Informacji dla Gminy Gierałtowice.
Budynek jest obiektem dwukondygnacyjnym, oba poziomy są w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych.
Na parterze, przeznaczonym na Ośrodek Zdrowia centralną część budynku tworzy przestronny, przeszklony hall z rejestracja i poczekalnia dla dorosłych i wydzieloną częścią poczekalni dla dzieci. Na przeciwległych końcach hallu znajdują się dwa wejścia do budynku W południowej części parteru mieszczą się trzy gabinety lekarskie : lekarza rodzinnego, pediatry i EKG oraz dwa gabinety zabiegowe, w północnej – pomieszczenia personelu, sanitariaty a także kotłownia i pomieszczenia techniczno- gospodarcze.
Na piętrze budynku, do którego prowadzi przeszklona klatka schodowa oraz przeszklony szyb windowy zlokalizowano pomieszczenia Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Centrum Informacji.
Zarówno prostopadłościenny kształt bryły jak i elewacje z przepalanego klinkieru nawiązują do okolicznych domów : z nie tynkowanej cegły, o płaskich dachach.
Elewacje są perforowane otworami okiennymi o jednakowych wymiarach. obracanymi i zestawianymi w zależności od potrzeb w pionie i w poziomie.
Funkcję publiczną sygnalizują centralne przeszklenia i portyki wejściowe. System identyfikacji uzupełnia komiks na ścianie poczekalni Ośrodka Zdrowia – komunikacja pozawerbalna dla najmłodszych.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone