Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2011/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Przebudowa biblioteki Donnersmarcków na potrzeby filharmonii w Zabrzu przy ul. Park Hutniczy, nr działki 229/35
Zabrze
ul. Park Hutniczy 7

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Andrzej Kozielski ul. Plebańska 4/3, 44-100 Gliwice 100 322306958 robiprojekt@wp.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Gmina Zabrze ul. Powstańców Śl. 5-7, 41-800 Zabrze Małgorzata Bombelka 323733580

O projekcie

CELEM BYŁA REWITALIZACJA OBIEKTU DZIEDZICTWA KULTUROWEGO ZWIĄZANA Z ADAPTACJĄ BUDYNKU DAWNEJ BIBLIOTEKI DONNERSMARCKÓW NA SIEDZIBĘ FILHARMONII Z SALĄ KONCERTOWĄ NA 200 OSÓB.
BUDYNEK POCHODZĄCY Z LAT MIĘDZYWOJENNYCH XX WIEKU. ZOSTAŁ WZNIESIONY JAKO BIBLIOTEKA. W LATACH 50-TYCH, PEŁNIŁ FUNKCJĘ BUDYNKU ADMINISTRACYJNEGO HUTY ZABRZE. W WYNIKU PROCESU RESTRUKTURYZACJI PRZEMYSŁU W ZABRZU STRACIŁ SWOJE PRZEZNACZENIE, CHYLĄC SIĘ POWOLI KU UPADKOWI.
INWESTYCJA PN.„ PRZEBUDOWA BIBLIOTEKI DONNERSMARCKÓW NA POTRZEBY FILHARMONII W ZABRZU PRZY UL. PARK HUTNICZY,NR DZIAŁKI 229/35 USYTUOWANA JEST W KWARTALE ZABUDOWY PRZY ULICY PARK HUTNICZY 7 W ŚCISŁYM CENTRUM ZABRZA. PRZYJĘTE ROZWIĄZANIA CECHUJE WIELKA DBAŁOŚĆ O DETAL I ESTETYKĘ WYKONANIA. REALIZOWANY PROCES ZARZĄDZANIA PRZESTRZENIĄ MIASTA POPRZEZ REALIZACJĘ INWESTYCJI, WSKAZUJE NA SZACUNEK DO WARTOŚCI DZIEDZICTWA POPRZEMYSŁOWEGO I KULTURALNEGO, CECHUJE SIĘ DBAŁOŚCIĄ O JAKOŚĆ MIEJSCA, W KTÓREJ SIĘ ŻYJE. ZAPROPONOWANY PROCES PRZEMIAN PRZESTRZENNYCH PRZYCZYNIA SIĘ DO AKTYWIZOWANIA MIESZKAŃCÓW, DAJE DOBRĄ OFERTĘ KULTURALNĄ. STANOWI ELEMENT SPEŁNIANIA SIĘ OCZEKIWAŃ MIESZKAŃCÓW, CO DO DOBRZE WYKONANEJ REWALORYZACJI OBIEKTU I REWITALIZACJI, W ZAKRESIE ZASPAKAJANIA POTRZEB SPOŁECZNOŚCI MIASTA, A TAKŻE PROMOCJI NASZEGO REGIONU POZA GRANICE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.

WPISUJE SIĘ W PRIORYTETOWE DZIAŁANIA REWITALIZACYJNE ZABRZA TZW. KWARTAŁU SZTUKI. CELEM, KTÓREGO JEST M.IN. REWITALIZACJA TERENU W CENTRUM MIASTA POPRZEZ REWALORYZACJĘ OBIEKTÓW O WARTOŚCIACH KULTUROWYCH I DAWNEGO ŚWIADECTWA DZIEDZICTWA POPRZEMYSŁOWEGO.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone