Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2011/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Aktywne Centrum Zdrowia - przebudowa i rozbudowa Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żarkach.
Żarki
ul. Kościuszki 31

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Aneta Chrząstek-Szyc Architektoniczne Studio Projektowe Contrast Jasnogórska 43, 42-217 Częstochowa 100 660488951 robert.szyc@abisprojekt.com.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Gmina Żarki ul. Kościuszki 15/17 42-310 Żarki Klemens Podlejski burmistrz@umigzarki.pl

O projekcie

Aktywne Centrum Zdrowia zostało oddane do użytku w kwietniu 2010 roku. Inwestycja polegała na przebudowę i rozbudowie Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żarkach. Integralną częścią projektu był zakup wyposażenia poprawiającego jakość świadczonych usług medycznych.
W efekcie obiekt o powierzchni 271,5 m2 powiększył się o powierzchnię 232,4 m2. Stworzono miejsce dla pięciu poradni dla dorosłych oraz poradni dla dzieci zdrowych i chorych. W trakcie remontu zrealizowano zalecenia zgodnie z wymogami wynikającym z Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakimi powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej.
W nowym ośrodku zdrowia są cztery gabinety lekarskie, pomieszczenie rejestracyjne, dwa pokoje zabiegowe, punkt szczepień, gabinet pielęgniarski, gabinet położnej, oddzielne pomieszczenia dla dzieci chorych i zdrowych. Wszystkie sale zostały umeblowane, wyposażone w sprzęt medyczny.
W ramach remontu przebudowano pomieszczenia wewnętrzne, wymieniono instalację grzewczą, wod-kan, elektryczną, wykonano elewacje wewnętrzną i zewnętrzną, ocieplenia, zamontowano okna i drzwi, wymieniono dach i dobudowano pomieszczenia wewnątrz dziedzińca. Zlikwidowano bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych i dostosowano budynek do innych wymagań ogólnobudowlanych. Zakupiono sprzęt medyczny. m.in. perymetr, spirometr, aparat do krioterapii, negatoskop.
W efekcie mieszkańcy i goście mogą korzystać z usług medycznych w budynku nowoczesnym, kolorowym, pięknie umeblowanym, dobrze wyposażonym. Dzięki nowoczesnym urządzeniom jest zapewniona lepsza jakość usług medycznych.
Projekt pt. „Aktywne centrum zdrowia – przebudowa i rozbudowa Samodzielnego
Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żarkach wraz z uzupełnieniem sprzętu
medycznego” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013. Całkowity koszt projektu:
1 344 551,03, dotacja: 1 142 129,85

Przebudowie i rozbudowie poddano gminny budynek przy ul. Kościuszki 31, który mieścił przychodnię dla dzieci zdrowych i chorych. Po rozbudowie przeniesiono tu przychodnia dla dorosłych. Zasadniczym powodem podjęcia działań związanych z przygotowywaniem inwestycji jest wola podniesienia jakości świadczonych usług medycznych oraz konieczność dostosowania infrastruktury ochrony zdrowia do Rozp. Mini. Zdr. z dnia 10.11. 2006r
SPZOZ funkcjonuje jako Aktywne Centrum Zdrowia. Ta aktywność to wychodzenie naprzeciw potrzebom lokalnego środowiska, ale i osobom, w Gminie Żarki przebywającym czasowo, czyli turystom, pielgrzymom odwiedzającym Jurę – obszar kwalifikowanej turystyki aktywnej.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone