Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2011/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Sport bez granic – przebudowa kompleksu sportowego przy ul. Steinkellera w Żarkach
Żarki
ul. Steinkellera 3

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Aneta Chrząstek-Szyc Architektoniczne Studio Projektowe Contrast Jasnogórska 43, 42-217 Częstochowa 100 660488951 robert.szyc@abisprojekt.com.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Gmina Żarki ul. Kościuszki 15/17 42-310 Żarki Klemens Podlejski burmistrz@umigzarki.pl

O projekcie

Projekt polegał na przebudowie ogólnodostępnego kompleksu sportowego przy ulicy Steinkellera w Żarkach wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia, w celu poprawy warunków do aktywnego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców Gminy i odwiedzających jurajskie miasteczko gości oraz zapewnienia wymaganych warunków do funkcjonowania IV ligowego Ludowego Klubu Sportowego Zieloni Żarki i piłkarskich drużyn młodzieżowych funkcjonujących przy klubie.
Nowa murawa dla piłkarzy, nowe siedziska dla kibiców to tylko dwa z wielu nowych elementów na stadionie miejskim przy ul. Steinkellera w Żarkach. W ramach zadania zrobiono odwodnienie boiska, wymieniono całą darń na boisku głównym, powstały 3 nowe trybuny, część jednej z trybun jest zadaszona, zamontowane zostały krzesła plastikowe, nowe boksy dla zawodników rezerwowych, zakupiono 3 urządzenia do pielęgnacji trawy: kosiarkę, wózek samo podlewający, skaryfikator, ponadto zostało zamontowane nowe ogrodzenie i ułożony został chodniki z kostki brukowej – dojście do boiska.
Projekt pt. „Sport bez granic – przebudowa kompleksu sportowego przy ul. Steinkellera w Żarkach wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia etap I” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013. Wartość zadania: 1 559 369,58, dotacja: 1 559 369,58.

Przebudowana infrastruktura posłuży do zainicjowania lokalnego programu „Sport bez granic”. Objęcie całej Gminy specjalnym programem w oparciu o kompleks sportowo – rekreacyjny w Żarkach może wpłynąć w sposób znaczący na poprawę sprawności fizycznej, a tym samym poprawę stanu zdrowia mieszkańców nie tylko naszej Gminy ale i całego regionu.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone