Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2011/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Budowa Przedszkola Publicznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Marklowicach
Marklowice
44-321 Marklowice, ul. Widokowa 2

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Paweł Kuczyński „ARCHITEKT” Studio Projektowe 44-270 Rybnik, ul. Rymera 4 100 0327398108 architekt.sp@wp.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Gmina Marklowice 44-321 Marklowice, u. Wyzwolenia 71 Marek Woryna mworyna@wp.pl

O projekcie

Budowa przedszkola była podyktowana bardzo dużym zapotrzebowaniem na tego typu placówkę w naszej gminie. Budynek powstał na terenie wolnym od szkód górniczych, o dużej koncentracji zabudowy, przeznaczonym pod dalszą rozbudowę budownictwa jednorodzinnego.
Przedszkole zostało zaprojektowane i wykonane jako budynek „ekologiczny”. Ciepło w budynku zostało zapewnione poprzez zabudowę pomp ciepła pozyskujących energię z ziemi. Ciepłą wodę użytkową zapewnia bateria kolektorów słonecznych wspomagana kotłami gazowymi.
W budynku przedszkola zapewnione jest miejsce dla 200 dzieci. Osiem przestronnych sal dydaktycznych z pełnym węzłem sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym i magazynkiem, duża sala przeznaczoną do zajęć ruchowych i występów artystycznych, pomieszczenia specjalistów, pełne zaplecze kuchenne bez jadalni oraz przestronne hole i korytarze zapewniają komfortowe warunki do pracy i nauki dla dzieci i personelu. Kolejnym atutem obiektu jest przestronna działka z dużym, bezpiecznym placem zabaw dla dzieci, górka saneczkowa do zabaw na śniegu oraz pojemny parking dla samochodów.
Ciekawa bryła budynku, różnorodne materiały elewacyjne doskonale komponujące się ze sobą oraz nowoczesne ekologiczne instalacje powodują, że budynek przedszkola stał się obiektem „wizytówką” naszej gminy.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone