Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2012/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Kąpielisko i plaża "Makarena" przy polu biwakowym ”Europa” w Olzie
Gorzyce
44-353 Olza, ul. Wiejska

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Firma Inżyniersko – Konsultingowa „Odra” Mariusz Mróz 47-400 Racibórz, ul. Katowicka 23a/20 100 886588216 mroz.m@op.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Gmina Gorzyce 44-350 Gorzyce, ul. Kościelna 15 Piotr Oślizło – wójt gminy Wioletta Langrzyk – tel. 32-4513-056 w. 17 e-mail: promocja@gorzyce.pl

O projekcie

Na terenie sołectwa Olza (która zdobyło II miejsce w województwie w konkursie „Piękna Wieś Województwa Śląskiego” w 2009 r.) znajdują się atrakcyjne tereny po wyrobiskach pożwirowych, które wykorzystano do stworzenia bazy rekreacyjno – wypoczynkowej. Powstałe tutaj 2 ośrodki wypoczynkowe oferują zainteresowanym doskonałe warunki do obozowania i biwakowania.
Kąpielisko i plaża „Makarena”, które oddano do użytku w 2011 r. przy polu biwakowym ”Europa” w Olzie jest kolejnym obiektem na terenie Gminy Gorzyce, wzbogacającym ofertę turystyczną gminy.
Kąpielisko połączone jest z naturalnym zbiornikiem wodnym, w skład którego wchodzi brodzik dla dzieci, kąpielisko dla dorosłych oraz żwirowa plaża. Dostępna jest także przystań kajakowa. Uzupełnieniem kąpieliska jest sąsiadujące pole namiotowe „Europa” z zapleczem gastronomicznym, placem zabaw i boiskiem do piłki nożnej i plażowej.
Jest to ośrodek wypoczynku sobotnio – niedzielnego dla mieszkańców okręgu rybnicko – wodzisławsko – jastrzębskiego, stwarzającego doskonałe warunki dla wypoczynku rodzin z dziećmi.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone