Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2012/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Nowe zagospodarowanie skweru na Placu Króla Władysława Jagiełły
Racibórz
pl. Króla Władysława Jagiełły, Skwer św. Notburgi, 47-400 Rocibórz

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. mgr inż. arch. Magdalena Sczyrba 47-400 Racibórz, ul. Warszawska 26 100 32 417 91 74 scyb@poczta.onet.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Urząd Miasta Racibórz 47-400 Racibórz, ul. Stefana Batorego 6 Bożena Jedynak-Turakiewicz 32 75 50 674

O projekcie

Ceł realizacji: poprawa stanu estetyki 1 funkcjonalnośi: miejskiego skweru oraz uczczenie pamięci mniszki św. Notburgi, patronki prowadzonego przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej Domu Pomocy Społecznej złokalizowanego na Placu Króla Władysława Jagiełły poprzez nadanie skwerowi jej imienia.
Opis realizacji: upublicznienie przestrzeni skweru poprzez usunięcie okałajacego skwer żywopłotu i wkomponowan1e elementów małej architektury w rosnącą na terenie skweru zieleń w tym budowa nowych nawierzchni alejek i fontanny zwieńczonej rzeżbą postaci św. Notburgi i wyposażenie skweru w styiowe oświetlenie, ławki, kosze na odpadki, parking rowerowy oraz tablice informacyjne.

W oparciu o opracowany przez Pracownię Usług Budowlanych i Projektowych mgr inż. arch. Magdalena Sczyrba projekt architektoniczny, przestrzeni skweru został nadany nowy wymiar. Dzięki harmonijnemu połączeniu w projekcie istniejącej zieleni w postaci drzew, krzewów oraz trawnikow z elementami małej architektury w postaci placyku z rzeźbą mniszki będącej elementem centralnie zlokalizowanej fontanny, trzem wybrukowanym płytami i kostką z granitu zbiegającym się centralnie alejkom, ogrodzeniu z żeliwnych elementów otaczających skwer, stylowym latarniom, ławkom, parkingowi dla rowerów i tablicom informacyjnym oraz dobremu wykonawstwu robót, teren skweru zyskał nową oprawę i świetną estetykę. Zwiększyła się jego funkcjonalność i stal się on miejscem wypoczynku dla mieszkańców oraz odwiedzin osób zwiedzających Racibórz oraz korzystających z usług okolicznych placóweki instytucji. Rzeźbę postaci mniszki św. Notburgi, stanowiacej centralny element fontanny, na zlecenie Miasta Racibórz wykonał artysta plastyk Kazimierz Frączek. W dniu 13 wrzesnia 2011 r. podczas uroczystego otwarcia skweru, ordynariusz opolski biskup Andrzej Czaja w obecności władz miasta, księży z miejscowych parafii, sióstr z DPS-u, przedstawicieli kultury, mediów i mieszkańców Raciborza, poświęcił skwer im. św. Notburgi.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone