Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2012/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Budowa Stadionu Miejskiego
Gliwice
ul. Okrzei 20

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Bremer AG 30-32 Kamp Postfach 1260 100 zentrale@bremerbau.de

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Miasto Gliwice Prezydent – Zygmunt Frankiewicz Gliwice, ul. Zwycięstwa 21 Joanna Przypaśniak 32 238 54 43 przypasniak_j@um.gliwice.pl

O projekcie

Stadion miejski przy ul. Okrzei powstał w niespełna rok. To obecnie  jeden z najnowocześniejszych stadionów piłkarskich w regionie. Nowoczesna arena piłkarska dostosowana jest do wymogów PZPN i UEFA – z boiskiem o wymiarach 105 m x 68 m z podgrzewaną murawą, zadaszoną trybuną i trzykondygnacyjnym budynkiem klubowym.
Pod zadaszonymi trybunami na kibiców czeka ponad 10 tysięcy czerwonych i niebieskich krzesełek.
W razie potrzeby widownię można powiększyć o kolejne 5 tysięcy miejsc. W tej liczbie 40 wydzielonych miejsc przeznaczono dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Pod trybunami mieści się 11 budynków pomocniczych, a w nich toalety, punkt ratownictwa medycznego dla widzów i miejsce dla ochrony i policji.
Na trybunach zainstalowano 2 telebimy oraz reflektory o natężeniu ponad 2000 luksów, które oświetlają boisko na potrzeby transmisji telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości (HD). Boisko główne ma wymiary 105 na 68 m (zgodne z  wytycznymi UEFA) i podgrzewaną murawę z trawy naturalnej, a boisko treningowe – 20 na 40 m i nawierzchnię z trawy sztucznej. Zawodnicy wychodzą na murawę z holu na parterze budynku klubowego przez teleskopowy tunel z przykryciem poliwęglanowym. Dla kibiców przygotowano zaś 32 bramki wejściowe, sklep z pamiątkami i stoiska z gastronomią.
W trzykondygnacyjnym budynku klubowym znalazły się m.in. pomieszczenia dla zawodników
z podziałem na gospodarzy i gości, sale dla trenerów, sędziów, delegata i obserwatora UEFA/PZPN, pokój do badań dopingu, pomieszczenia do rozgrzewki zawodników oraz zaplecze biurowe. Stadionowa loża dla VIP-ów
i honorowych gości (tzw. hospitality umiejscowione na II piętrze) jest przygotowana na przyjęcie 192 osób. Przewidziano także strefę dla prasy z 30 miejscami komentatorskimi i 50 dla dziennikarzy. W budynku zadbano również o zaplecze gastronomiczne i techniczne (II piętro), pomieszczenia dla policji, zaplecze kontrolne, pokój dla spikera oraz zaplecze dla straży pożarnej (antresola). Przygotowano też 146 miejsc   parkingowych dla samochodów osobowych i specjalnych, 11 stanowisk dla autokarów oraz stojaki dla 100 rowerów. Obiekt otacza 2,5 metrowe ogrodzenie z bramkami i furtkami.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone