Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2012/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej
Ruda Śląska
ul. Tołstoja 1, 41-709 Ruda Śląska

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Wojciech Włodarczyk Progresbud s.c. Jadwiga Włodarczyk Wojciech Włodarczyk ul. B. Głowackiego 17 32-500 Chrzanów 100 509 413 471 wojciech.wlodarczyk@progresbud.pl

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Miasto Ruda Śląska plac Jana Pawła II 6 41-709 Ruda Śląska Michał Adamczyk 32 244 90 49 fundusze@ruda-sl.pl

O projekcie

Celem projektu była budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej przy ul. Tołstoja 1, wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Wybudowana sala gimnastyczna jest obiektem sportowym przeznaczonym na potrzeby istniejącej szkoły podstawowej. Ponadto, w godzinach popołudniowych, sala udostępniana jest mieszkańcom, zachęcając tym samym do aktywnego wypoczynku oraz zdrowego stylu życia. Sala gimnastyczna jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich (na poziomie parteru zlokalizowano szatnie, umywalnie i sanitariat dostępne dla niepełnosprawnych). Główne wejście do sali wyposażone jest w elektryczną platformę schodową dla wózków. Wszystkie drzwi i korytarze mają szerokość stosowną do przejazdu i manewrowania wózków inwalidzkich.
Obiekt wyposażony jest w zaplecze techniczno - sanitarne niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania oraz spełnia wymagania dotyczące ewakuacji, bhp i higieniczno – sanitarne. Może on pełnić funkcje sportowe, kulturalne lub oświatowe, w zależności od charakteru odbywających się tam spotkań.
W budynku znajdują się łącznie 3 sale gimnastyczne. Na parterze nowo wybudowanego obiektu znajduje się główna sala gimnastyczna, mieszcząca boisko do koszykówki o wymiarach 14 x 26 m oraz pełnowymiarowe boisko do siatkówki 9 x 18 m, z możliwością organizacji boisk do innych gier (piłka nożna i ręczna – boiska niewymiarowe). Bezpośrednio przy sali znajduje się magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie pierwszej pomocy i pomieszczenie dla trenera z własnym węzłem sanitarnym. Z korytarza na poziomie parteru dostępne są: trzy szatnie z umywalniami, ogólnodostępne sanitariaty (damski, męski i dla osób niepełnosprawnych), sala do gimnastyki korekcyjnej z małym magazynem, pomieszczenie pielęgniarki szkolnej, pomieszczenie porządkowe pod schodami oraz wejście do klatki schodowej i do przewiązki. Na parterze zlokalizowano również wymiennikownię ciepła, z wejściem bezpośrednio z zewnątrz.
Na poziomie I piętra znajduje się mała sala do ćwiczeń, która służy jako siłownia. Sala posiada własną szatnię z węzłem sanitarnym.
Na poziomie II piętra znajduje się pomieszczenie techniczne przeznaczone na urządzenia wentylacyjne.
Ze spocznika pomiędzy piętrami można dostać się na trybuny, wyposażone w miejsca siedzące przeznaczone dla 48 osób.
Przewidywana liczba osób przebywających w obiekcie:
- główna sala gimnastyczna - 140
- sala do gimnastyki korekcyjnej - 13
- sala siłowni - 13
Łączna liczba osób mogących przebywać jednocześnie w obiekcie - 214

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone