Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2015/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Zagospodarowanie Turystyczne Olsztyna
Olsztyn
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Konrad Zymek 0
2. Marek Wielgus 0

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Gmina Olsztyn Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10, 42-256 Olsztyn Tomasz Kucharski 34 3285 076

O projekcie

Zagospodarowanie Turystyczne Olsztyna obejmujące dwa projekty:

1.    Nowy skwer na Borowym w Olsztynie i ścieżka pieszo-rowerowa do Przymiłowic.

2.    Park, ścieżka rowerowa i parkingi pod Sokolimi Górami.

Nowy skwer na Borowym w Olsztynie i ścieżka pieszo-rowerowa do Przymiłowic zostały oddane do użytku 14 listopada 2014 r.

Otoczenie stawów zyskało skwer z alejkami, wyposażony w oświetlenie solarne i ławeczki. Powstała też siłownia zewnętrzna, szachownica, tor rowerowy, plażo-piaskownica oraz altanki. Zbudowany został także oświetlony ciąg pieszo-rowerowy o długości ponad 1,7 km. - Podświetlona trasa biegnie od ul. Asnyka w Olsztynie, przez ul. Kolejową i Księcia Lubomirskiego do ronda i dalej wzdłuż drogi krajowej do granic Przymiłowic.

 

 Park, ścieżka rowerowa i parkingi 

Budowa blisko kilometrowej ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Olsztyn-Biskupice, utworzenie miejsca wypoczynku i parkingu przy rezerwacie przyrody Sokole Góry oraz powstanie efektownego parku w lesie u podnóża Góry Zamkowej wraz z parkingiem, to efekty działań skierowanych na podniesienie atrakcyjności turystycznej Olsztyna. Las pod zamkiem zyskał efektowny skwer z mnóstwem alejek oraz elementami małej architektury: ławkami, koszami na śmieci, lampami i stanowiskami grillowymi. Nad alejkami zawieszono  balansujące rzeźby znanego  w świecie artysty, Jerzego Kędziory. Przy rezerwacie przyrody Sokole Góry powstało miejsce obsługi zmotoryzowanego turysty. Są tam: wiaty, stoły z ławkami, kosze na śmieci, miejsca piknikowe, stojaki na rowery oraz stanowiska postojowe dla samochodów osobowych i autokarów.

 

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone