Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2015/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Hala widowiskowo-sportowa w Imielinie
Imielin
ul. Sapety 8a

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Alicja Kamieniarz 0
2. Grażyna Wolszlegier 0
3. Maria Granowska 0
4. Mirosław Siołkowski 0

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Urząd Miasta Imielin ul. Imielińska 81 Jan Chwiędacz 32 225 41 20

O projekcie

Hala widowiskowo-sportowa w Imielinie, która wybudowana została w latach 2012-2014 położona jest w centrum miasta, pomiędzy budynkami gimnazjum i przedszkola, zapewnia dostęp do bazy sportowej zarówno uczniom imielińskich szkół jak i mieszkańcom. Projekt hali był konsultowany  z działającymi na terenie miasta organizacjami pozarządowymi.

Hala została wybudowana na zdegradowanym terenie po starym wyrobisku kamienia dolomitowego. Wokół hali zaprojektowano nowe oświetlenie, parking, zieleń,  powstała droga  i chodniki, które pozwoliły połączyć w całość powstały kompleks trzech budynków: gimnazjum hali widowiskowo - sportowej i przedszkola miejskiego. Wejście do budynku jest bez barier architektonicznych, bezpośrednio z poziomu terenu. Budynek jest przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne (winda, w części rehabilitacyjnej znajdują szatnie z prysznicami przystosowanymi do ich potrzeb). Na parterze hali znajduje się ogrzewane podłogowo pełnowymiarowe boisko sportowe. Jego wymiary zapewniają prowadzenie gier zespołowych, takich jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, halowa piłka nożna, tenis ziemny, badminton, judo i zapasy. Zamocowane pod sufitem kotara pozwala na podział płyty głównej na dwa mniejsze. Parter to także zaplecze sportowe: 4 szatnie dla 18 zawodników każda, 3 pokoje dla instruktorów oraz magazyny sprzętu sportowego i pomieszczenia socjalne. Hala posiada wyposażenie wymagane w obiektach, na których można rozgrywać zawody na najważniejszym szczeblu rozgrywek krajowych.

Dla publiczności dostępnych jest 500 miejsc siedzących: 300 na piętrze a bezpośrednio przy płycie boiska, na specjalnie przygotowanej wysuwanej trybunie 200. Część parteru, z osobnym wejściem od strony północnej, przeznaczona jest w uzgodnieniu  z Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych  na rehabilitację i odnowę biologiczną. Znajdują się tam 2 pomieszczenia ze stanowiskami do masażu i 2 do hydroterapii, sala rehabilitacyjna dla 6 osób. Na piętrze dostępne 2 wielofunkcyjne salki gimnastyczne z lustrami, które mogą być wykorzystane jako siłownia, sala do ćwiczeń, fitness, aerobiku czy tańca.

W celu zwiększenia funkcjonalności hali widowiskowo-sportowej wybudowano łącznik komunikacyjny z budynkiem gimnazjum. Uczniowie gimnazjum i innych placówek oświatowych Imielina będą uczestniczyli w zajęciach sportowych na lekcjach wychowania fizycznego, czy też  w ramach SKS. Pół roku po oddaniu do użytkowania w nowym obiekcie organizowane są zajęcia sportowe(szkółki sportowe :badminton, piłka nożna chłopców i dziewcząt, piłka ręczna mężczyzn, siatkówka chłopców, dziewcząt i kobiet) oraz zajęcia taneczno –ruchowe (aerobik, aktywny senior, gimnastyka artystyczna dla dzieci, hip-hop dla dzieci, taniec towarzyski dla dzieci, zumba). Nowa hala stanowi również uzupełnienie istniejącego już kompleksu oświatowego wraz z gimnazjum, jego bazą sportową, przedszkolem i wielofunkcyjnymi boiskami zewnętrznymi. Całkowity koszt budowy hali o powierzchni 2377m² i kubaturze 24 607m³ , której inwestorem  jest Miasto Imielin,  wyniósł 9 960 000 zł z czego budżet miasta , którego roczne wydatki wynoszą około 30 mln zł , pokrył 7 460 000 zł a 2 500 000 zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki  w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Halą sportowa zarządza i organizuje różne zajęcia dla młodszych i starszych mieszkańców miasta  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Hala to inwestycja w przyszłość Imielina i kolejny obiekt służący całej społeczności dzięki temu, że mogą się w nim odbywać różnorodne zajęcia.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone