Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2015/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
Plac na Glanc 2014
Katowice
ul. Kredytowa 8-9

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. Grzegorz Layer 0
2. Ewa Labus 0
3. Michał Centkowski 0

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. Grzegorz Layer ul. Kochanowskiego 18/19 40-035 Katowice Grzegorz Layer

O projekcie

Plac na Glanc to projekt rewitalizacji zaniedbanych katowickich podwórek. Co roku w drodze konkursu wybieramy jedno, które ma stać się modelową przestrzenią, pokazującą jak niedużymi środkami pomysłowo można zmienić swoje najbliższe otoczenie. Akcja opiera się na społecznej partycypacji, użytkownicy włączeni są w proces zarówno na etapie projektowania jak i realizacji.

W projekcie podwórka przy ulicy Kredytowej postanowiliśmy wykorzystać i wyeksponować istniejący mur otaczający podwórko i nadać mu różnorodne funkcje – ścianka wspinaczkowa, strefa dzieci z mobilnymi klockami, gry ścienne, wertykalne ogrody, taras wypoczynkowy, piaskownica z pergolą, oraz wbudowany grill.  

W środkowej części podwórka znajduje się przestrzeń rekreacyjna przeznaczona dla różnego rodzaju aktywności – gry w piłkę, badmintona etc. Ważnym aspektem było wykorzystanie materiałów z recyklingu oraz materiałów naturalnych jak również podkreślenie zróżnicowanych faktur muru z cegieł dzięki czemu zachowany został unikalny charakteru podwórka.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone