Województwo Śląskie

Aktualności

Sfotografuj zabytki

„Wiki lubi zabytki" to konkurs, który jest częścią międzynarodowego przedsięwzięcia „Wiki loves monuments" mającego na celu sfotografowanie i umieszczenie w wikipedii obiektów zarejestrowanych jako zabytki w krajach - uczestnikach projektu.


Skompletowana w ten sposób baza zdjęć polskich zabytków posłuży później do zilustrowania haseł na ich temat. Wzięcie udziału w tej inicjatywie może dać każdemu satysfakcję, że jego zdjęcie znajduje się w Wikipedii i będzie oglądane przez setki czytelników.

We wrześniu w kilkunastu krajach Europy, w tym w Polsce, odbędzie się seria konkursów fotograficznych o wspólnej nazwie Wiki Loves Monuments. W każdym z krajów uczestniczących w tej inicjatywie odbędzie się lokalny konkurs, który wyłoni do 10 zdjęć. Będą one następnie oceniane przez międzynarodowe jury.

Konkurs „Wiki lubi zabytki" przygotowanej przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Oficjalnym partnerem projektu jest Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach. Patronat honorowy objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa. Konkurs zakończy się 30 września br.

Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne oraz 10 wyróżnień. Ponadto Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego ufundowało nagrodę w dla osoby, której zdjęcia zabytków z terenu województwa śląskiego będą wyróżniać się walorami artystycznymi i dokumentacyjnymi. Nagrodą będą wydawnictwa Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie Wikipedii.Zobacz również

więcej w kategorii: kultura promocja turystyka

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie