Województwo Śląskie

Aktualności

Nowy radny Sejmiku

Ślubowanie Wojciecha Zamorskiego


Zamorski objął mandat radnego Sejmiku Województwa Śląskiego. Zastąpił on Pawła Kaletę, który podczas lipcowej sesji zrzekł się mandatu.

Wojciech Zamorski wstąpił w skład sejmiku jako kandydat z tej samej listy wyborczej (lista nr 4 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP), który w okręgu wyborczym nr 5 uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.


Wojciech Zamorski ma 61 lat, pochodzi z Bytomia, mieszka w Rudzie Śląskiej, a pracuje w Chorzowie i Katowicach. W Parku Śląskim zajmuje się promocją i organizacją imprez. Poprzednio niemal przez dwie dekady związany z TVP Katowice i radiową Trójką. Od 3 lat ma swoją cotygodniową audycję muzyczną w Radiu Katowice. Jego hobby to muzyka, sprawy międzynarodowe, polityka, promocja Śląska, sport (szczególnie tenis, siatkówka i narciarstwo alpejskie), motoryzacja, turystyka i lotnictwo.
Zobacz również

więcej w kategorii: sejmik spotkania uroczystości

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie