Województwo Śląskie

Aktualności

Lato Otwartych Boisk za nami

Zakończyła się ósma edycja letniej akcji Stadionu Śląskiego


Dziś podsumowano dwa miesiące sportowej zabawy. Przez całe wakacje na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sportu „Stadion Śląski" w Chorzowie dzieci mogły bezpłatnie, pod okiem instruktorów, uczestniczyć w różnych formach aktywności.

W 8. edycji akcji „Lato Otwartych Boisk" uczestniczyło ponad 3000 dzieci. Najmłodszy uczestnik miał .... 2,5 roku. Z obiektów korzystały nie tylko dzieci z Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich, ale także z Rudy Śląskiej, Bytomia, Mysłowic, Sosnowca, Będzina, Piekar Śląskich i Świętochłowic.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się tenis ziemny, w który grali nawet 5-latkowie. Tym razem piłka nożna nie zdominowała zajęć dla dzieci. Każdego dnia do wyboru były takie dyscypliny jak koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, unihokej czy tenis ziemny. Podczas specjalnych spotkań organizatorzy pokazywali, jak grać w ultimate frisbee, futbol amerykański, baseball czy lacrosse. Na zakończenie akcji rozegrano turnieje piłki nożnej, tenisa ziemnego i tenisa stołowego. Najlepsi w dzisiejszych zawodach oraz najaktywniejsi podczas całej akcji otrzymali nagrody, upominki i dyplomy, a dzieci wraz z rodzicami umawiały się już na sportowe wakacje na Stadionie Śląskim za rok.

Akcja odbyła się pod honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego.
Zobacz również

więcej w kategorii: edukacja sport

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie