Województwo Śląskie

Aktualności

Zrozumieć niepełnosprawność

Jeśli pomagać, to wspólnie - pod takim hasłem przebiegały obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej, które odbywały się w Bibliotece Śląskiej


Tegoroczna edycja święta w naszym regionie to okazja do spotkania, integracji i dyskusji o problemach osób niepełnosprawnych w każdym z aspektów życia społecznego. Obchody mają służyć zwiększeniu świadomości i korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych.

W trakcie uroczystości związanych z obchodami wręczono statuetki „Śląski Samorząd Równych Szans" za najlepsze projekty samorządów terytorialnych w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych. Zwycięzcą tegorocznej edycji zostało Miasto Zabrze, a wyróżnienia trafiły do Gminy Strumień, Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego i Ośrodka Adopcyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej.

Wydarzeniu towarzyszył przedświąteczny kiermasz wyrobów wykonanych przez osoby niepełnosprawne. W programie obchodów znalazły się przedstawienia, występy muzyczne, gry i zabawy.
Zobacz również

więcej w kategorii: polityka społeczna spotkania uroczystości

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie