Województwo Śląskie

Aktualności

„Węgiel to produkt dla nowoczesnego przemysłu”

Największe w Europie Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego rozpoczęły się dziś w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Potrwają do piątku


„Wierzę, że to wydarzenie nie będzie jedynie miejscem prezentacji nowinek technicznych, ale także – a może przede wszystkim – miejscem konstruktywnego dialogu o tych najważniejszych dla regionalnej i globalnej gospodarki branżach, o kierunkach i trendach, które nadają jej impetu. Dumne, ambitne, mierzące się z problemami widocznych tutaj branż” – tak określił tegoroczne, jubileuszowe 30. Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa. „Targi to okazja do wymiany myśli, kontaktów, rozmowa o kondycji górnictwa, a także szukanie rozwiązań, które będzie można zastosować przez województwo” – dodał marszałek.

Organizatorem wydarzenia jest Polska Technika Górnicza, którą tworzą producenci maszyn i urządzeń górniczych.

Oferta prezentowana na targach obejmuje kompleksowe usługi dla górnictwa, a uzupełnieniem są międzynarodowe konferencje i sympozja. W trakcie pierwszego dnia targów swoje prelekcje wygłoszą m.in. Zygmunt Łukaszczyk – prezes Katowickiego Holdingu Węglowego, Krzysztof Sędzikowski – prezes Kompanii Węglowej, Józef Dubiński z Głównego Instytutu Górnictwa oraz zagraniczni goście z Międzynarodowej Agencji Energii. Na środę przewidziane zostały panele dyskusyjne nt. górnictwa na Śląsku. W jednym z paneli udział weźmie marszałek Wojciech Saługa.

Tegoroczna edycja odbyła się po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego (wcześniej SIMMEX) organizowane są co 2 lata w katowickim „Spodku” i terenach przyległych. W trakcie ostatniej edycji w roku 2013 w targach udział wzięło ponad 400 firm z 19 krajów. Ekspozycję odwiedziło ponad 28 tys. osób, w tym wielu gości honorowych – władze samorządowe, senatorów, posłów, członków korpusu dyplomatycznego i delegacji zagranicznych, m.in. z Ukrainy, Wietnamu, Niemiec, Kolumbii, Chile i Wielkiej Brytanii.

Zobacz również

więcej w kategorii: gospodarka rynek pracy

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie