Województwo Śląskie

Aktualności

Znamy „Innowatorów Śląska”

Śląskie stawia na innowacje


Juz raz ósmy nagrodzeni zostali najbardziej innowacyjni przedsiębiorcy z województwa śląskiego.

W tegorocznej edycji tytuł „Innowator Śląska” otrzymała firma PREVAC sp. z o.o. za wysokiej jakości wielofunkcyjny, wielokomorowy system ultra wysokiej próżni do tworzenia nowej generacji fotowoltaików i katalizatorów.

Nagroda w kategorii mikro przedsiębiorca trafiła do firmy NOVELTY RPAS sp. z o.o., natomiast w kategorii mały przedsiębiorca do firmy REHA-BED sp. z o.o.

Przyznano także wyróżnienia we wszystkich czterech kategoriach:

  • mikro przedsiębiorca: Firma Produkcyjno-Usługowa ADVARTEC Paweł Wojdas (Wideokolposkop VC HD-100)
  • mały przedsiębiorca: ALTA sp. z o.o. (TEST2DRIVE (T2D))
  • średni przedsiębiorca: MASTER – Odpady i Energia Sp. z o.o. (Wielofunkcyjny, wielokomorowy system ultra wysokiej próżni do tworzenia nowej generacji fotowoltaików i katalizatorów)
  • jednostka badawczo-rozwojowa: Uniwersytet Śląski w Katowicach (Zintegrowany system wspomagający zarządzaniem i ochroną zbiornika zaporowego ZiZOZap)

Konkurs „Innowator Śląska” organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego w ramach marki INNOSILESIA. Wręczenie nagród odbyło się w czasie IX Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016 w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach.
Zobacz również

więcej w kategorii: gospodarka

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie