Województwo Śląskie

Aktualności

Otyłości można zapobiegać

W Urzędzie Marszałkowskim lekarze, pedagodzy oraz psychologowie uczestniczyli w konferencji „Czas na zdrowie – profilaktyka otyłości i nadwagi wśród dzieci i młodzieży”


Spotkanie miało na celu zwiększyć świadomość oraz wiedzę nauczycieli i osób pracujących z dziećmi w zakresie zagrożeń dla zdrowia, jakie niesie nadwaga i otyłość, a także pokazać, jak wdrażać profilaktykę i promocję zdrowia na poziomie szkoły.

Konferencja została zorganizowana w ramach „Programu Zapobiegania Nadwadze i Otyłości w Województwie Śląskim na lata 2015-2020”. W jego ramach wyemitowano tematyczne spoty radiowe, wydano kalendarze edukacyjne oraz rozpisano konkurs dla organizacji pozarządowych.

Konferencja została zorganizowana przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny METIS w Katowicach.Zobacz również

więcej w kategorii: edukacja polityka społeczna zdrowie

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie