Województwo Śląskie

Aktualności

Gala Silesia Press

W Katowicach wręczono nagrody 12 edycji konkursu dziennikarskiego


„Po raz dwunasty widzimy dziennikarzy w wielkiej formie. Dziękuję za to, co robicie, za dostrzeganie i poruszanie ważnych tematów. Jesteście najlepszymi ambasadorami województwa śląskiego, bo wizerunek regionu zależy od tego, jak go przedstawiacie” – powiedział podczas gali marszałek Wojciech Saługa.

Spośród nadesłanych w tegorocznej edycji prac (artykuły, reportaże, felietony, wywiady) jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele największych śląskich mediów, wybrało najlepsze.

Laureatkami pierwszej nagrody zostały Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Monika Krasińska z Polskiego Radia Katowice za reportaż radiowy „Oblicza prawdy”.

Laureaci drugiej nagrody:

  • Marcin Zasada („Dziennik Zachodni”) za dwuczęściowy wywiad z Andrzejem Szpilmanem: „Ta historia rozpoczęła się w Sosnowcu oraz „O Gandzi Oddziału Zamkniętego i…”.
  • Alan Misiewicz („Gazeta Wyborcza”, Miesięcznik „Śląsk”) za cykl trzech tekstów „Śpiewajcie dalej, nie przerywajcie”, „Lwowska bohema przyjeżdża na Śląsk i dodaje mu barw”, „Syn chórzystów obserwuje powojnie”.
  • Daniel Liszkiewicz (TVN) za reportaż „Nie tak wyobrażałam sobie starość”.

Trzecią nagrodę zdobyli:

  • Judyta Watoła („Gazeta Wyborcza”) za materiał „Kiedy śmierć daje życie”.
  • Wojciech Królikowski (TVP Katowice) za dokument „Julcia i Julka”.
  • Marta Buchla (TVN) za film „Lot po drugie życie”.

Nagroda specjalna trafiła do Marianny Dufek i Violetty Rotter-Kozery z TVP Katowice za program telewizyjny z cyklu „Z kulturą…”.

Konkurs dziennikarski „Silesia Press” adresowany jest do śląskich mediów. Organizatorem jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej w Katowicach. Nagroda przyznawana jest za najlepsze teksty prasowe, audycje radiowe, programy telewizyjne, poświęcone problematyce społeczno-kulturalnej i ekonomicznej, które zostały opublikowane, wyemitowane w 2016 r. Nie są uwzględniane prace nagradzane w innych konkursach dziennikarskich.
Zobacz również

więcej w kategorii: spotkania uroczystości

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie