Województwo Śląskie

Aktualności

Atrakcje Żarek – dniem i nocą

Sierpniowy długi weekend był doskonałą okazją, by poznać atrakcje gminy Żarki, wyjątkowego miejsca na Szlaku Orlich Gniazd. W niedzielę i poniedziałek zorganizowano tam „Dzień i noc rozmaitości”


Niedziela była dniem, w którym można było zwiedzić m.in. Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie, Manufakturę Słodyczy Hokus Pokuss, Kampus Eureka, odwiedzić wystawę militarną „Wielka Wojna Na Jurze”, pojeździć gazikami z Przystani Leśniów i wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Zagrodę „Maciejówka”. Setki mieszkańców z całego regionu skorzystało z okazji, by za darmo zwiedzić obiekty, jakimi szczycą się Żarki, a które wpisały się nie tylko na mapę Szlaku Orlich Gniazd, ale i zabytków industrialnych województwa śląskiego.

Drugi dzień, a właściwie wieczór, należał do artystów – organizatorzy wydarzenia zaproponowali m.in. pokaz magii i iluzji, występ kabaretu Rewers i zespołów Romano oraz Rootzmans. Na najmłodszych czekał zakątek tradycji rycerskich, rycerski tor przeszkód, teatrzyk dla dzieci, strzelnica dla maluchów, pokazy szczudlarzy, mima, baniek mydlanych oraz interaktywne warsztaty dla rodzin z dziećmi. Szczególny zachwyt odwiedzających wzbudziły iluminacje oraz pokazy multimedialne w Żareckich Stodołach przygotowane przez Pracownię Działań Multimedialnych Katedry Multimediów ASP w Katowicach oraz Krzysztofa Zygalskiego. Dwudniowe wydarzenie współfinansowane było z budżetu Województwa Śląskiego i Gminy Żarki.
Zobacz również

więcej w kategorii: turystyka

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie