Województwo Śląskie

Aktualności

Holendrzy uczą się, jak my to robimy

Przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego spotkali się z reprezentantami Zespołu Weryfikacji SVB zajmującego się kwestią ubezpieczeń społecznych w Holandii


W debacie uczestniczyli także przedstawiciele Ambasady Holandii w Polsce oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Głównym tematem była organizacja i wypłata świadczeń rodzinnych oraz świadczeń wychowawczych – w ramach Programu „Rodzina 500+”.

„Mieliśmy wcześniej w tej sprawie sporo pytań ze strony holenderskiej. Organizując to spotkanie, chcemy na nie wszystkie odpowiedzieć i przybliżyć naszym kolegom z Holandii skomplikowane procedury ustalania uprawnień zarówno do świadczeń rodzinnych, jak i świadczeń z Programu „Rodzina 500+” na gruncie ustawodawstwa polskiego” – mówi Bożena Borowiec, dyrektor ROPS Województwa Śląskiego w Katowicach.

Pozyskane tą drogą informacje mają umożliwić pracownikom holenderskich instytucji sprawniejsze ustalanie uprawnień do holenderskich świadczeń rodzinnych dla obywateli Polski, którzy zatrudnieni są obecnie na terenie Holandii.
Zobacz również

więcej w kategorii: polityka społeczna

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie