Województwo Śląskie

Aktualności

„Dzieło natury, sztuka człowieka”

Uroczysty koncert w Filharmonii Śląskiej w Katowicach


Dzień 9 lipca 2017 r. na trwałe zapisał się w historii województwa śląskiego. Podczas odbywającej się w Krakowie 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa podjęta została decyzja o wpisie „Kopalni ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach” na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ten sposób ten wyjątkowy kompleks pogórniczych obiektów znalazł się na liście najbardziej docenianych zabytków świata.

Z tej okazji 21 października br. o godz. 18.00 w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbędzie się uroczysty koncert. Wydarzenie to jest wspólną inicjatywą Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha oraz Przewodniczącego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej Marka Kandzi. Koncert będzie okazją do symbolicznego podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom i podmiotom, które dostrzegły, tworzyły i wspierały unikatową na skalę świata wartość tarnogórskiego dziedzictwa przemysłowego, na czele z członkami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Program uroczystego koncertu:

  1. Józef Szwed – Hejnał Tarnogórski (wyk. Szymon Gaudyn)
  2. Andrzej Dziadek – Dzwony (wyk. Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz)
  3. Bogumiła Dunikowska – Srebrna suita organowa (wyk. Bogumiła Dunikowska)
  4. Aleksander Lasoń – IV Kwartet smyczkowy „Tarnogórski” (wyk. Kwartet Śląski w składzie: Krzysztof Lasoń - I skrzypce, Arkadiusz Kubica - II skrzypce, Łukasz Syrnicki - altówka, Piotr Janosik - wiolonczela)
  5. Mikołaj Górecki – Divertimento (wyk. Śląska Orkiestra Kameralna pod dyr. Roberta Kabary)

Wstęp na koncert za zaproszeniem. Dla zainteresowanych melomanów przygotowano do rozdania 30 podwójnych bezpłatnych zaproszeń, do odbioru w kasie Filharmonii Śląskiej, ul Sokolska 2 w Katowicach, w godzinach: wt. g. 9.30-17.00*, śr.-czw. g. 10.30-18.00*, pt. g. 11.00-19.00* (* przerwa 13.00-13.30).

Bezpłatne zaproszenia dostępne wyłącznie do wyczerpania podanej puli.
Zobacz również

więcej w kategorii: kultura turystyka

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie