Województwo Śląskie

Aktualności

Śląskie regionem przyszłości

Województwo wysoko w prestiżowym rankingu „fDi Magazine”


W najnowszym rankingu pt. „Europejskie miasta i regiony przyszłości 2018/19” opublikowanym przez fDi Magazine Śląskie zajęło 3 miejsce wśród dużych europejskich regionów w kategorii efektywność kosztowa.

Województwo uplasowało się również w czołówce regionów w kategorii dotyczącej strategii pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych i tym samym dołączyło do grona takich europejskich regionów jak Nadrenia Północna-Westfalia w Niemczech, Lombardia we Włoszech czy region Paryża we Francji.

„Ambicją województwa śląskiego do 2020 roku jest stać się regionem o zróżnicowanej nowoczesnej strukturze gospodarczej dzięki innowacyjności i kreatywności przedsiębiorstw” – powiedział marszałek Wojciech Saługa na łamach „fDi”.

„Europejskie miasta i regiony przyszłości” to prestiżowy raport opracowywany co dwa lata przez zespół analityczny („fDi Intelligence”) należący do grupy Financial Times.

Publikacja wyróżnia europejskie miasta i regiony z punktu widzenia ich atrakcyjności inwestycyjnej. Analitycy przy sporządzaniu tegorocznego rankingu ocenili kilkaset europejskich miast i regionów (301 miast oraz 150 regionów) w 6 kategoriach: potencjał gospodarczy, kapitał ludzki i jakość życia, efektywność kosztowa, infrastruktura, przyjazny stosunek do biznesu oraz strategia przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych.Zobacz również

więcej w kategorii: gospodarka

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie