Województwo Śląskie

Śląska Liga Orlików

Orliki gola!

W 2010 roku po raz pierwszy odbyła się Śląska Liga Orlików – turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Zawody adresowane są do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mających siedzibę w gminach, na terenie których znajduje się boisko typu ORLIK 2012. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody – upominki dla mistrzów powiatów i dla najlepszych w regionie finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Finał pierwszej edycji „Śląskiej Ligi Orlików” odbył się 3 października 2010 roku na terenie kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” w Dąbrowie Górniczej przy ul. Morcinka. W finale udział wzięło 8 drużyn, które aby dostać się do ostatecznych rozgrywek, przeszły przez trzy poprzedzające finał fazy: gminną, powiatową oraz regionalną.

2010 – Dąbrowa Górnicza

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:

  1. SMS BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
  2. SP nr 10 w Tychach
  3. SP nr 45 w Bytomiu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:

  1. Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
  2. Gimnazjum nr 6 w Dąbrowie Górniczej
  3. Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich

2011 – WOKiS Stadion Śląski (finał dziewcząt)
Dąbrowa Górnicza (finał chłopców)

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich
  2. Gimnazjum nr 3 w Częstochowie
  3. Gimnazjum w Toszku

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 21 w Chorzowie
  2. SP nr 31 w Zabrzu
  3. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. LO Mistrzostwa Sportowego w Żywcu
  2. ZSZ nr 2 w Knurowie
  3. VII LO w Sosnowcu

2012 – Wodzisław Śląski

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju
  2. SP nr 21 w Chorzowie
  3. SP nr 31 w Zabrzu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum nr 3 w Częstochowie
  2. Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
  3. Gimnazjum w Toszku

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  2. Gimnazjum nr 24 w Sosnowcu
  3. Gimnazjum nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. ZS nr 10 w Zabrzu
  2. ZS w Porębie
  3. IV LO w Bielsku-Białej

2013 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. SP nr 21 w Chorzowie
  2. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju
  3. SP nr 51 w Bytomiu

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. Gimnazjum w Istebnej
  2. Gimnazjum nr 3 w Częstochowie
  3. Gimnazjum w Lyskach

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. Gimnazjum nr 4 w Tychach
  2. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
  3. Gimnazjum nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. ZS nr 1 w Tychach
  2. ZSZ nr 2 w Knurowie
  3. ZSP nr 6 w Jaworznie

2014 – Powiat Bieruńsko-Lędziński

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych dziewcząt:

  1. 1. SP nr 1 w Świętochłowicach
  2. 2. SP nr 34 w Częstochowie
  3. 3. SP nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych chłopców:

  1. 1. SP nr 1 w Katowicach
  2. 2. SP nr 31 w Zabrzu
  3. 3. SP MS BTS Rekord w Bielsku-Białej

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych dziewcząt:

  1. 1. Gimnazjum nr 2 w Świętochłowicach
  2. 2. Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
  3. 3. Gimnazjum w Kochanowicach

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców:

  1. 1. Gimnazjum nr 6 w Chorzowie
  2. 2. Gimnazjum nr 22 w Częstochowie
  3. 3. Gimnazjum nr 29 w Zabrzu

Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych chłopców:

  1. 1. IX LO w Chorzowie
  2. 2. ZSTiO w im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie
  3. 3. ZSO nr 1 w Rudzie Śląskiej


Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie