Województwo Śląskie

2012

Marketing bezpośredni

  • Witryny Światła

Witryny światła rozbłysnęły w pięciu miastach województwa śląskiego. Od 15 czerwca do 10 lipca można było je znaleźć w Częstochowie (Cukiernia Blikle), Chorzowie (Manana Bistro & Wine Bar), Zabrzu (Ristorante Sorrento), Katowicach (DESA) i Gliwicach (Club Hemingway). Każda z witryn miała inny charakter, łączył je jednak wspólny mianownik - światło. Do stworzenia instalacji zostały użyte świetlówki, energooszczędne ledy, żarówki w kolorze pomarańczowym oraz żarówki ksenonowe.

  • Marsze zobotów w centrach miast i centrach handlowych

Akcja promocyjna z udziałem Zobotów trwała od konferencji prasowej na temat INDUSTRIADY (14 czerwca 2012) do samego dnia Święta Szlaku Zabytków Techniki (30 czerwca 2012).

W czasie konferencji prasowej wystąpiły dwa Zoboty - Gasimir i Buchmistrz. Miały za zadanie kierować gości do sali, w której odbywała się konferencja oraz stanowić element dekoracyjny w czasie jej trwania.

Zoboty uczestniczyły także w akcji promocyjnej w Parku Śląskim. Bawiły się z dziećmi, grały w piłkę, zachęcały dzieci do udziału w rozgrywkach a także rozdawały najmłodszym balony, a dorosłym inserty na temat industrady.

Między 25 a 29 czerwca Zoboty gościły w miastach na terenie Województwa Śląskiego oraz w wybranych centrach handlowych zachęcając mieszkańców do udziału w INDUSTRIADZIE. Odwiedziły: Gliwice, Częstochowę, Rybnik, Zabrze, Chorzów, a także CH M1 w Czeladzi i Silesię City Center w Katowicach.

Trafionym elementem promocyjnym były gadżety w postaci zawieszek z Zobotami rozdawane dzieciom. Dzięki nim udawało się nie tylko sprawić radość dzieciom, ale także wzbudzić pozytywną reakcję wśród rodziców czy dziadków.

  • Industrial Street Night, czyli Mariacka na pomarańczowo

Wieczorem 22 czerwca na ulicy Mariackiej w Katowicach dbyła się Industrial Street Night, czyli wydarzenie mające na celu wypromowanie INDUSTRIADY w młodszej grupie odbiorczej.

Do wspólnej organizacji imprezy zaproszeni zostali właściciele znacznej części lokali na ulicy:

Lornety z Meduzą, Kato, Śruby, Lemoniady, Niegrzecznych, Coolera, Lenarte, Buon Cibo, Wezyra, Katofonii. Wszyscy współorganizatorzy Industrial Street Night otrzymali pakiet pomarańczowych - industriadowych - elementów na wyposażenie swoich ogródków. W pomarańczowym pakiecie znalazły się: pledy, lampiony, kubki, siedziska, badge.

Wydarzenie uświetnił odbywający się tego wieczoru na ulicy Mariackiej wspólny występ Kalibra 44 z orkiestrą górniczą. Muzykom towarzyszyła Marika.

  • koncert zespołu Neony w Częstochowie podczas Frytka Off

INDUSTRIADA po raz pierwszy gościła na częstochowskim Festiwalu Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF. Dwudniowy festiwal tworzy interdyscyplinarną przestrzeń dla prezentacji różnego rodzaju projektów z pogranicza teatru, muzyki, sztuk plastycznych oraz innych form, reprezentowanych przez twórców wywodzących się z różnych środowisk. 23 czerwca wystąpił zespół Neony, swoim koncertem dając przedsmak wrażeń, które czekały na uczestników 3. edycji INDUSTRIADY. Neony to zwycięzcy Jarocin Festival 2010.

  • Światło na INDUSTRIADĘ, czyli rodzinny piknik w Parku Śląskim

24 czerwca 2012, w niedzielę poprzedzającą III edycję Święta Szlaku Zabytków Techniki, w Parku Śląskim odbyła się impreza promocyjna, której motywem przewodnim była INDUSTRIADA.

Na uczestników czekały między innymi: wystawa prezentująca bogactwo Szlaku Zabytków Techniki

pomarańczowe koce piknikowe, na których można było odpocząć dwa boiska o wymiarach 18 m x 9 m, profesjonalni trenerzy piłkarscy, sprzęt treningowy, darmowa wata cukrowa (pomarańczowa), darmowe baloniki z logo INDUSTRIADY oraz luneta, dzięki której można było spojrzeć w gwiazdy. Dodatkowo w Planetarium Śląskim przygotowano wystawę prezentująca złudzenia optyczne.

W czasie wydarzenia Zoboty zachęcały dzieci do wspólnej nauki piłkarskich sztuczek technicznych. Po treningu dzieci rozgrywały prawdziwy mecz komentowany przez prezentera radiowego. W zabawie brali udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy korzystając z pomarańczowych pledów rozłożonych na trawie. Nieopodal boisk ulokowano także plenerową wystawę pokazując bogactwo Szlaku Zabytków Techniki. Uczestnicy wydarzenia otrzymywali także inserty z programem INDUSTRIADY.

Impreza cieszyła się spora popularnością. Rozdano ponad 2.000 balonów i ponad 600 porcji waty cukrowej.

  • Wystawa Światła

Wystawę można było oglądać tylko przez kilka godzin w piwnicach Centrum Kultury Katowice, w trakcie Nocy Muzeów 19 maja 2012 r. Ze względów technicznych wystawę mogło zobaczyć wyłącznie 320 osób. Projekt powstał przy współpracy z jednym z zabytków techniki - Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Podczas zwiedzania wystawy można było dowiedzieć się jak działają neony, czy też jakie są rodzaje lamp rentgenowskich. Zwiedzający mieli także okazję do zapoznania się z nowoczesnym śląskim wzornictwem. Na wystawie zaprezentowane zostały źródła światła oparte na technologii LED oraz tradycyjne żarówki przeznaczone do specjalnych celów - np. lampy wyładowcze. Swoje projekty zaprezentowały m.in. Kafti Design oraz projektant Szymon Hanczar. Największe zainteresowanie wzbudzał projekt kolektywu Ekodizajn - lampa zrobiona ze starego bębna pralki.Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie