Województwo Śląskie

2014

Bezpłatny transport - mikrobusy

partner: Górnośląski Związek Metropolitalny

Bezpłatny transport w dniu INDUSTRIADY dla 20 obiektów zlokalizowanych na terenie Metropolii Silesia

Górnośląski Związek Metropolitalny jest po raz czwarty partnerem INDUSTRIADY – Święta Szlaku Zabytków Techniki. Podobnie jak w ubiegłych latach, Metropolia Silesia organizuje bezpłatny transport do industriadowych obiektów działających na jego terenie, który obejmuje 19 lokalizacji oraz główne centrum przesiadkowe przy nowej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Drugim punktem przesiadkowym był Szyb Prezydent w Chorzowie. Atrakcje industrialne w Zabrzu i Gliwicach łączyła odrębna linia.

Do dyspozycji pasażerów oddano 15 mikrobusów, w tym dwa busy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. To w sumie 350 miejsc.

W każdym pojeździe byli przewodnicy na bieżąco informujący o atrakcjach INDUSTRIADY. Na terenie Muzeum Śląskiego, w dniu Święta Szlaku, działał specjalny punkt informacyjny. Dodatkowo na każdym z 20 specjalnie utworzonych przystanków można było spotkać wolontariuszy informujących o INDUSTRIADZIE i bezpłatnym transporcie (zarówno mikrobusowym, jak i kolejowym). Mikrobusy ruszyły o godz. 13.30 i utworzyły 7 linii oznaczonych kolorami i numerami. Mikrobusy kursowały do czasu zakończenia imprez w poszczególnych obiektach.

 Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie