Województwo Śląskie

2016: Śląskie. Tu Pasuje.

„Ambasadorowie” województwa

„Ambasadorowie” województwa w kampanii Śląskie. Tu pasuję.:

prof. dr hab. Andrzej Bochenek - profesor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; współzałożyciel sieci klinik American Heart of Poland.

Katarzyna i Wojtek Sokołowscy – rodzeństwo prowadzące „rodzinną firmę” studio projektowe SOKKA, laureaci plebiscytu „Polacy z werwą” w kategorii design i architektura, którego celem jest promocja uzdolnionych Polaków z różnych dziedzin.

Artur Rojek – muzyk, kompozytor, wokalista, twórca i organizator OFF Festivalu. Były lider zespołu Myslovitz, aktualnie prowadzący karierę solową. Jego OFF Festival został doceniony zdobywając prestiżową nagrodę European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości oraz międzynarodową nagrodę Green’n’Clean za festiwal przyjazny środowisku naturalnemu. Wielokrotny laureat nagrody Fryderyka m.in. w kategorii: wokalista, autor i kompozytor roku.

Miłosz „Miuosh” Borycki – raper, wokalista, producent muzyczny, przedsiębiorca - prowadzi wytwórnię płytową Fandango Records. Zajął drugie miejsce w plebiscycie na symbol Katowic. Razem z Radzimirem "Jimkiem" Dębskim dwukrotnie zagrał koncert NOSPR-rze, a bilety na ich występ wyprzedały się w ekspresowym tempie.

Przemo Łukasik – architekt, projektant; prowadzi studio projektowe „medusa group” z siedzibą w Bytomiu (pracownia znajduje się na terenie opuszczonego budynku magazynowego). Jest autorem Bolko Loftu – pierwszego loftu w Polsce, który stał się ikoną polskiej architektury.

Dinksy - studio projektowo – ilustratorskie tworzone przez grupę młodych ludzi; zajmują się m.in.: tworzeniem identyfikacji wizualnych marek i produktów, ilustracji, infografik, storyboardów. Specjalizuje się w wizualizowaniu danych, procesów, instrukcji.

Małgorzata Rosiak-Brawańska – przedsiębiorczyni, prezes firmy NobileKiteboarding zajmującej się produkcją snowboardów, kiteboards i nart; była zawodniczka olimpijska w konkurencjach alpejskich; wielokrotna mistrzyni Polski w snowboardzie

Grzegorz Gawlik – podróżnik, alpinista, zdobywca wulkanów, dziennikarz, fotograf; laureat plebiscytu "Absolwent z Pasją 2014" zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasador Polish Working Dog Foundation w Bielsku-Białej; autor książki sensacyjno-przygodowej pt. Kamień Zagłady.

Izabela Łęska - artystka wizualna; zajmuje się grafiką, obiektami oraz tekstem; pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach jako asystentka w Katedrze Grafiki; laureatka I nagrody I Spotkań Sztuki w Wenecji Cieszyńskiej.

Mateusz Leks - ratownik grupy jurajskiej GOPR; w 2014 roku odznaczony wraz z kolegami Medalem za Ofiarność i Odwagę; brał udział m.in. w akcji ratunkowej podczas katastrofy kolejowej pod Szczekocinami w marcu 2012.

 Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie