Nagrody w dziedzinie sportu - 2015

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego
za wybitne osiągniecia sportowe zawodników w 2015 roku

  1. Janusz Rokicki (pchnięcie kulą/senior) KS "MOSIR Cieszyn" Cieszyn - 1 miejsce w Mistrzostwach świata Seniorów (trener: Zbigniew Gryżboń)
  2. Joanna Benet (curling/junior) Klub Środowiskowy Politechniki Śląskiej AZS Gliwice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Damian Herman)
  3. Ewa Stych (curling/junior) Klub Środowiskowy Politechniki Śląskiej AZS Gliwice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Damian Herman)
  4. Marta Malinowska (curling/junior) Klub Środowiskowy Politechniki Śląskiej AZS Gliwice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Damian Herman)
  5. Julia Malinowska (curling/junior) Klub Środowiskowy Politechniki Śląskiej AZS Gliwice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Damian Herman)
  6. Marta Pluta (curling/junior) Klub Środowiskowy Politechniki Śląskiej AZS Gliwice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Damian Herman)
  7. Aleksandra Cader (kajakarstwo) UKS "4" Katowice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Piotr Pisula)
  8. Ewelina Pilarz (kajakarstwo) UKS "4" Katowice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Piotr Pisula)
  9. Justyna Iskrzycka (kajakarstwo) UKS "4" Katowice - 2 miejsce w Mistrzostwach świata Juniorów Piotr Pisula)
  10. Paulina Paszek (kajakarstwo) UKS "4" Katowice - 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów (trener: Piotr Pisula)
  11. Aleksander Wojtachnio (zapasy) "Pogoń" Ruda Śląska - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Jan Walkowiak)
  12. Beata Pacut (judo) GKS "Czarni" Bytom - 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców (trener: Przemysław Matyjaszek)
  13. Anna Borowska (judo) KS "Polonia" Rybnik - 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców (trener: Artur Kejza)
  14. Julia Kowalczyk (judo) KS "Polonia" Rybnik - 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów (trener: Artur Kejza)
  15. Piotr Kuczera (judo) KS "Polonia" Rybnik - 3 miejsce w Mistrzostwach świata Juniorów (trener: Artur Kejza)
  16. Patryk Wawrzyczek (judo) AZS AWF Katowice - 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów (trener: Maciej Kostrzewa
  17. Anna Mroszczak (szermierka) Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy Rybnik - 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców (trener: Artur Fajkis)
  18. Martyna Swatowska (szermierka) AZS AWF Katowice - 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców (trener: Piotr Bortel)
  19. Karolina Cieślar (szermierka) Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Tomasz Dominik)
  20. Bartosz Staszulonek (szermierka) "Piast" Gliwice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Mikołaj Pac-Pomarnacki)
  21. Patryk Ołenczyn (zapasy) LKS "Dąb" Brzeźnica - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Krzysztof Ołenczyn)
  22. Justyna Kaczkowska (kolarstwo) UKKS "Imielin TEAM" Imielin - 1 miejsce w Mistrzostwach świata Juniorów Piotr Szafarczyk)
  23. Sylwia Indeka (lekka atletyka) LKS Pszczyna - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Marzanna Helbik)
  24. Katarzyna Wąsek (narciarstwo) SRS Czantoria Ustroń - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Jakub Wyporek)
  25. Daria Krupa (narciarstwo) SSR LZS "Sokół" Szczyrk - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Dawid Waluś)
  26. Patrycja Dronia (gimnastyka sportowa) MKS "Pałac Młodzieży" Katowice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Jacek Wodyk)
  27. Kacper Kupczak (kombinacja norweska) SSR LZS "Sokół" Szczyrk 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Jarosław Węgrzynkiewicz)
  28. Kamil Bury (biegi narciarskie) MKS Istebna - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Tadeusz Krężelok)
  29. Dominik Bury (biegi narciarskie) MKS Istebna - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Tadeusz Krężelok
  30. Kinga Rajda (skoki narciarskie) SSR LZS "Sokół" Szczyrk - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Sławomir Hankus)
  31. Latus Wawrzyniec (podnoszenie ciężarów) Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice - 2 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów (trener: Stanisław Mirocha)
  32. Rafał Wit (podnoszenie ciężarów) WSSiRN "START" Katowice - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (trener: Andrzej Karbowski)
  33. Karolina Walczak (szermierka) Zagłebiowski Klub Szermierczy Sosnowiec - 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców (trener: Dawid Adamowski)
  34. Angelika Wątor (szermierka) Zagłebiowski Klub Szermierczy Sosnowiec - 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców (trener: Tomasz Dominik)