Finał sportowej rywalizacji

Sosnowiec, Jastrzębie Zdrój, Gorzyce – najlepsi w województwie!
W gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin Województwa Śląskiego 2006. Marszałek Michał Czarski wręczył najlepszym puchary i dyplomy. Ideą tego przedsięwzięcia jest popularyzacja sportu i rekreacji oraz jak najliczniejszy udział mieszkańców miast i gmin w zawodach i zabawach sportowych. Zwycięzcą zostaje gmina, w której największy odsetek ludności bierze aktywny udział w zawodach. Nagrody przyznawane są w 6 kategoriach według ilości mieszkańców. W kategorii miast do 5 tys. mieszkańców wygrała gmina Boronów (8,2 tys. uczestników).W drugiej grupie, od 5 tys. do 7,5 tys. mieszkańców, pierwsze miejsce zajęły Kochanowice (945 startujących), natomiast w trzeciej, od 7,5 tys. do 15 tys. mieszkańców, Siewierz (8,9 tys. uczestników). Spośród miast i gmin od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców najlepsze okazały się Gorzyce (30,3 tys. uczestników). Pierwszą nagrodę w kategorii miast od 40 tys. do 100 tys. mieszkańców otrzymało Jastrzębie Zdrój (25,1 tys. startujących). W ostatniej kategorii, powyżej 100 tys. mieszkańców, zwyciężył Sosnowiec (83,9 tys. uczestników), który także zajął 3 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji Turnieju. Patronat nad Turniejem sprawował już po raz czwarty Marszałek Województwa Śląskiego Udział w nim wzięło ponad 480 tys. osób z 34 gmin z całego województwa. W kraju w zmaganiach turniejowych uczestniczyło ponad 4 mln osób.