Tłoczno na Śląskim

Sportowe wakacje na stadionie w Chorzowie

Już ponad tysiąc dzieci spędziło czas na  Stadionie Śląskim w ciągu pierwszych 10 dni akcji.

Dzisiaj w ramach akcji „Lato otwartych boisk" odbyły się pokazy sztuk walki z serii MMA, czyli Mieszanych Sztuk Walki. W tym roku oprócz gier piłkarskich zorganizowano zajęcia z koszykówki, siatkówki i badmintona. Zaplanowano także „dni rowerowe" poświęcone kolarstwu (promujące Tour de Pologne i mini Tour de Pologne). W trakcie zajęć odbędą się również spotkania ze znanymi sportowcami.

Letnie zajęcia sportowe organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski" w Chorzowie przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży do lat 16. Zajęcia odbywały się będą do 31 sierpnia 2010, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00- 13:00.

Zajęcia prowadzone przez instruktorów i trenerów sportowych obejmują różnorodne formy treningu piłkarskiego, ćwiczeń ogólnorozwojowych, zabaw i konkursów.

Nad zabawą w ramach „Sportowych Wakacji na Stadionie Śląskim 2010" patronat honorowy objął Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty oraz prezydenci Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich.

W czasie ubiegłych wakacji z oferty skorzystało 3585 młodych sportowców, w tym 17 grup zorganizowanych. Akcja objęła uczestników z 38 miast i wsi województwa śląskiego. Goszczono nawet grupę z miejscowości Heemskek w Holandii.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.