Słownik polsko - europejski

Beneficjent, absorpcja, działanie czy program operacyjny, to pojęcia, które już zadomowiły się w języku polskim. Jednak bardzo często ich właściwe znaczenie znają tylko osoby, które na co dzień zajmują się unijnymi funduszami lub się o nie starają.

Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wspólnie z telewizją Katowice podjął się realizacji cyklu programów, w trakcie których eksperci z dziedziny językoznawstwa, funduszy unijnych i dziennikarze, zastanowią się w jaki sposób uprościć albo zastąpić pewne pojęcia używane w żargonie urzędniczym. Autorzy w atrakcyjnej formie chcą przedstawić uproszczony alfabet Funduszy Europejskich.

Programu "Słownik polsko-europejski" można zobaczyć w każdy wtorek i czwartek do końca listopada na antenie regionalnej TVP Katowice.

Najbliższy odcinek zostanie wyemitowany 13 października br. o godzinie 17.50.

Każdy z odcinków będzie nagrywany w ciekawym miejscu, gdzie zrealizowany został jeden z projektów dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Najbliższy odcinek zrealizowano w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.