Koleje Śląskie na Wielkanoc

Wielkanocny rozkład jazdy

Od najbliższego piątku pociągi Kolei Śląskich będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy.

W piątek na tory nie wyjadą pociągi oznaczone symbolami D w legendzie rocznego rozkładu jazdy. Dla pasażerów dojeżdżających do pracy szczególnie istotne będą zmiany kursów w godzinach porannych. Od piątku do poniedziałku z Gliwic nie wyjadą pociągi m.in. o godzinie: 5:35, 6:20, 6:35 i 7:20. Z Częstochowy nie odjadą m.in. pociągi o godzinie 5:25, 6:25 (kurs do Gliwic) i 7:20.

Dla poprawy komfortu podróżowania w najbliższą sobotę i niedzielę (7 i 8 kwietnia) będą kursowały trzy dodatkowe pociągi: o 13:28 z Gliwic do Katowic, o 14:20 z Katowic do Częstochowy oraz o 16:25 z Częstochowy do Gliwic. Dodatkowo od piątku do poniedziałku do Wisły Głębce wyruszą pociągi „Wisełka" i „Stożek", kursujące zazwyczaj w weekendy.

Zmiany te wprowadzono w celu dostosowania ruchu pociągów do ruchu pasażerskiego obserwowanego w okresie świątecznym.

Informacji na temat rozkładu jazdy pociągów udziela infolinia Kolei Śląskich czynna od poniedziałku do piątku od 6:00 do 18:00 oraz w sobotę, niedzielę i poniedziałek wielkanocny od 8:00 do 14:00. Rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich można sprawdzić na stronie internetowej przewoźnika.