Uwolnić biznes

Do piątku potrwa siódma edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na uroczyste otwarcie VII EKMŚP „Uwolnić biznes” w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, nie zabrakło marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi, byłego premiera – obecnie eurodeputowanego Jerzego Buzka, a także wicepremiera i ministra nauki Jarosława Gowina, przewodniczącego Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej Kazimierza Karolczaka, wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka oraz Jerzego Steinhoffa, przewodniczącego Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

„Jako reprezentanci samorządu będziemy starali się znaleźć podczas kongresu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Nie mamy monopolu na wiedzę. Chcemy wsłuchać się w argumenty przedsiębiorców, w ich wizję rozwoju całego regionu na następne lata” – zapowiedział marszałek Wojciech Saługa.

Wicepremier Jarosław Gowin zaakcentował konieczność stałego wspierania prze państwo całego sektora MŚP. „Polscy przedsiębiorcy to sól naszej gospodarki. To właśnie sektor MŚP zatrudnia prawie 70 procent wszystkich pracowników na rynku. Przedsiębiorcy wytwarzają ponad połowę polskiego PKB. Tym bardziej cieszy, że reprezentanci sektora MŚP radzą sobie coraz lepiej, także w dobie nowych technologii i innowacji. Rolą państwa jest ich wspierać. Po to też powstało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które ostatnio uruchomiło kolejną transzę funduszy w wysokości 5 mld zł i właśnie przedstawiciele sektora MŚP coraz skuteczniej po te pieniądze sięgają” – przekonywał minister nauki.

Z kolei Jerzy Buzek zaakcentował potrzebę ciągłego dokształcania się, żeby w żaden sposób innowacyjne rozwiązania nie uciekły polskiemu przedsiębiorcy. „Tak naprawdę co parę lat wchodzimy do Unii Europejskiej, bo też ta wspólnota jest co parę lat inna. Dlatego nie wolno nam spoczywać na laurach. Musimy być ciągle przygotowani na wytężoną pracę” – nakłaniał europoseł.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw potrwa do piątku 20 października. Na ponad 5 tys. mkw niemal 100 wystawców zaprezentuje swoje usługi i produkty dla MŚP. To dobra okazja dla tych, którzy chcą rozwijać firmę, poznać nowe możliwości promocji, potrzebują obsługi prawnej czy księgowej, szukają partnerów oraz kontrahentów. Na miejscu, w krótkim czasie i bez umawiania spotkań, można porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych firm.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.

Filmy