Czescy korespondenci w Katowicach

Z dwudniową wizytą w naszym województwie przebywają stali korespondenci Czeskiej Telewizji publicznej oraz pierwszego programu Czeskiego Radia.
Miroslav Karas przybliża Polskę czeskim telewidzom już od kilkunastu lat. Pavel Novák wkrótce kończy swoją radiową misję w Polsce. Wczoraj czescy korespondenci wraz z kilkoma dziennikarzami polskiej prasy centralnej odwiedzili Sosnowiec oraz Bibliotekę Śląską w Katowicach. Wieczorem uczestniczyli w inauguracji sezonu artystycznego w Teatrze Śląskim. Dzisiaj z dziennikarzami spotkał się marszałek województwa Michał Czarski. Marszałek poinformował gości o najważniejszych problemach regionu i podzielił się refleksjami na temat bardzo dobrze rozwijającej się współpracy transgranicznej z naszymi południowymi sąsiadami. Przedstawiciele Wydziałów Promocji Regionu oraz Ochrony Środowiska przygotowali dla dziennikarzy prezentację województwa. O najważniejszych przedsięwzięciach artystycznych oraz wymianie kulturalnej województwa śląskiego z Republika Czeską opowiadała dyrektor Wydziału Kultury Łucja Ginko. Korespondenci odwiedzą także Bytom i Gliwice, gdzie m.in. zapoznają się z działalnością Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Głównym zamiarem gości z Czech jest przedstawienie w czeskich mediach nowego wizerunku naszego regionu w kontekście zmian i możliwości jakie niesie w sobie członkostwo Polski w UE.
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 Pavel Novák z pierwszego programu Czeskiego Radia (pierwszy z prawej)  Spotkanie z marszałkiem Województwa Śląskiego