Głosowanie w V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

 graf. UMWS graf. UMWS
Mieszkańcy regionu mogą wziąć w nim udział do 12 września

Rozpoczyna się głosowanie w ramach V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa do 12 września 2023 r.

Głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl oraz papierowo poprzez wrzucenie karty głosowania do urny (lista lokalizacji urn). Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 113 zadań dopuszczonych do głosowania.

”Marszałkowski Budżet Obywatelski to realna szansa, by zmienić otaczającą nas rzeczywistość. Cieszę się, że już po raz piąty możemy organizować go na szczeblu regionu. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 5 mln zł w pulach eko i regio. Głosować można do 12 września, a zwycięskie zadania poznamy już w październiku. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu i wskazania projektów, które dzięki tym środkom mają szansę zostać zrealizowane” - zachęca do głosowania marszałek Jakub Chełstowski.

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje po jednym punkcie dla zadań zgłoszonych w puli EKO oraz REGIO. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy wybrać zadania z obu pól.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

Oto 4 kroki, które należy wykonać, by zagłosować w panelu dostępnym na stronie bo.slaskie.pl:

  • KROK 1 – wybierz zadania: jedno zadanie w puli EKO oraz jedno zadanie w puli REGIO (z dowolnego podregionu). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy - kliknij ponownie w wybrane zadanie. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony - wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga - wyboru dokonujemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.
  • KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki).
  • KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ
  • KROK 4 – zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ

Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Zgodnie z Regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy województwa w drodze głosowania. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos.

Wyniki głosowania poznamy w październiku.


Załączniki
Karta do głosowania [PDF 126,6kB]

Linki do stron zewnętrznych
Lista zadań dopuszczonych do głosowania
Panel głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim
Mapa punktów głosowania w V edycji MBO

Filmy