I edycja „Akademia Przedsiębiorczości” za nami

 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS
W Sali Błękitnej Gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się spotkanie podsumowujące I edycję „Akademii Przedsiębiorczości”, podczas którego wręczono nagrody w ramach konkursu na najlepszy biznesplan

W spotkaniu udział wzięli mi.in.: marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, Jacek Miketa wiceprezes Funduszu Górnośląskiego SA oraz Jacek Piechota, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Katowicach PKO Banku Polskiego.

- Bardzo się cieszę, że mogłem objąć honorowym patronatem projekt "Akademia Przedsiębiorczości ". To cenna inicjatywa, która krzewi przedsiębiorczość, pokazuje jak ogromny potencjał mają młodzi ludzie i że to właśnie przyszłość województwa leży w rękach młodych przedsiębiorców. Ważna jest synergia różnych środowisk, a ten edukacyjny projekt pokazuje, że współpraca się opłaca i przynosi wymierne efekty – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Ponad 1000 uczestników wzięło udział w pierwszej edycji projektu edukacyjnego „Akademia Przedsiębiorczości”. Realizowany przez Fundusz Górnośląski SA wspólnie z PKO Bankiem Polskim, pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego cykl spotkań miał na celu poszerzenie wiedzy młodzieży w wieku szkolnym w województwie śląskim na temat przedsiębiorczości i odpowiedzialnych zachowań w dziedzinie finansów.


Akademia Przedsiębiorczości

Edukacja i wskazanie wyzwań, jakie czekają na osoby młode, które powoli wkraczają w świat finansów były celem Akademii Przedsiębiorczości - wspólnego projektu edukacyjnego Funduszu Górnośląskiego SA oraz PKO Banku Polskiego. W ramach 14 spotkań z młodzieżą w śląskich szkołach udało się dotrzeć do ponad 1000 uczniów, którzy od praktyków, w fachowy i pełen inspiracji sposób uzyskali niezbędną dla nich wiedzę z zakresu finansów osobistych i przedsiębiorczości.

Informacje te młodzi zdobywali podczas ciekawych i merytorycznych spotkań z trenerami. Dowiedzieli się m. in. czym różni się umowa o pracę od pozostałych form zatrudnienia, gdzie wpływają pierwsze zarobione środki i ile wynoszą. Poruszona została tematyka dokonywania świadomych wyborów konsumenckich, zarządzania swoimi finansami i oszczędnościami oraz wiele innych aspektów związanych z bankowością.

Równolegle, specjalnie dla uczestników spotkań w ramach Akademii Przedsiębiorczości, realizowany był konkurs z cennymi nagrodami. Zadaniem konkursowym, w którym konieczne było wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas lekcji Akademii Przedsiębiorczości, było przygotowanie projektu tzw. biznesplanu i opisem pomysłu na własną działalność gospodarczą. Wyróżnienia otrzymali: Monika Czarnynoga z Technikum nr 2 w Tychach oraz Szymon Drabik z Zespołu Szkół nr 1 w Żorach wraz z klasą i nauczycielem.

Więcej informacji na temat Akademii Przedsiębiorczości i Funduszu Górnośląskiego znaleźć można na http://www.fgsa.pl/.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS