Innowacje województwa śląskiego w Hanowerze

fot. UMWS fot. UMWS
Śląskie firmy otwierają się na nowe rynki

W dniach 11-15 czerwca 2018 roku w Hanowerze odbywają się targi CeBIT. Wystawia się 2,5 tys. wystawców, wśród nich są firmy z województwa śląskiego, tj. Abyss Glass, Digital Core Design, itsilesia, Netizens, Sinapi i Softiq, które odpowiedziały na zaproszenie województwa i prezentują się na stoisku regionalnym.

„Województwo Śląskie realizuje politykę wspierania przedsiębiorstw w procesie internacjonalizacji. Targi CeBIT są dobrą okazją dla małych i średnich firm z branży teleinformatycznej do nawiązania nowych zagranicznych kontaktów biznesowych. Dodatkowo branża ICT jest jedną z  głównych specjalizacji województwa śląskiego, więc wyjazd na CeBIT jest dobrą okazją do prezentacji potencjału regionu w tym zakresie” – mówi marszałek Wojciech Saługa.

Głównym tematem tegorocznych targów CeBIT w Hanowerze są kwestie zabezpieczenia danych oraz technologia blockchain. W tym kontekście doskonale prezentuje się najnowsze rozwiązanie opracowane przez bytomską spółkę Digital Core Design. „Na targach Cebit prezentujemy procesor CryptOne – w 100% bezpieczny kryptoprocesor. Jest on połączeniem autorskiej architektury procesora D32PRO oraz opatentowanych przez wybitnych polskich naukowców rozwiązaniach kryptologicznych. CryptOne znajdzie zastosowanie w praktycznie każdej dziedzinie naszego życia – począwszy od e-dowodów, przez paszporty biometryczne, na pendrive, kartach pamięci i motoryzacji skończywszy” – mówi Tomasz Ćwienk, kierownik ds. nowych projektów w DCD.

 

Targi zaprezentują cztery działy tematyczne: d!conomy, w którym prezentowane będą nowe modele biznesowe, d!tec ukazujący nowe technologie, d!talk będący platformą komunikacyjną dla tematów przyszłości oraz d!campus objaśniający, w jakim kierunku przyszłość ta się rozwinie. Liczne imprezy towarzyszące odbywać się będą pod hasłem Industrie 4.0, za którym kryje się idea połączenia produkcji przemysłowej z nowoczesną technologią informatyczną.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
fot. UMWS fot. UMWS fot. UMWS fot. UMWS fot. UMWS fot. UMWS