Kongres Programu dla Śląska

 Zdjęcie Zdjęcie
O przyszłości regionu, w kontekście realizowanego "Programu dla Śląska", będą rozmawiać uczestnicy konferencji „Kongres Programu dla Śląska. Nowoczesność i tożsamość regionu.”, która odbędzie się w dniach 2-3 października 2019 r. w Katowicach.

Głos w sprawie przyszłości regionu zabiorą między innymi premier Mateusz Morawiecki, marszałek województwa Jakub Chełstowski, przedstawiciele rządu i samorządu, biznesu, środowiska naukowego oraz środowisk eksperckich.

W trakcie konferencji zaplanowano szereg paneli tematycznych dotyczących między innymi przyszłości osób młodych na rynku pracy, walki ze smogiem, elektromobilności, rewitalizacji, przemysłu 4.0 czy smart cities. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach dla przedsiębiorców nt. Pracowniczych Planów Kapitałowych organizowane przez Polski Fundusz Rozwoju, organizowanych przez Google we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju warsztatach „Projektanci Innowacji PFR” nt. metody projektowania innowacyjnych rozwiązań, stosowanej w Google.

Konferencji towarzyszyć będzie specjalna strefa wystawowa, gdzie prezentowane będą najciekawsze projekty realizowane w ramach „Programu dla Śląska” (m.in. strefa dronów) oraz prezentacja najlepszych inicjatyw przygotowanych w ramach hackathonu „Hackuj dla Śląska”, który odbędzie się w dniach 28-29 września 2019 r. w Katowicach.

Organizatorzy konferencji chcą o sprawach województwa rozmawiać z jego mieszkańcami – przedsiębiorcami, osobami zatrudnionymi w nowoczesnym i tradycyjnym przemyśle, studentami czy po prostu osobami, które na co dzień poruszają się śląskimi drogami, koleją lub korzystają ze śląskich szpitali.

Szczegółowy program konferencji zostanie opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.